Teisipäeval, 23. veebruaril, andis Pärnu maavanem Kalev Kaljuste suvepealinna kontserdimajas toimunud vabariigi 98-nda sünnipäeva pidustustel üle maakonna kõrgeimad tunnustused – vapimärgid. Teiste seas pälvis tähtsa autasu ka Kahe Silla Klubi juhatuse liige ja sõudekoondise peatreener Matti Killing.

Matti Killingu panust ja tegemisi iseloomustades omab ta Pärnumaa ja Eesti spordielu arendamisel ja juhtimisel ning positiivse kuvandi loomisel silmapaistvat mõju. Treenerina on vastne vapimärgi kavaler aastakümneid panustanud sõudmise edendamisse – ehitanud üles Eesti ühe suurima sõudeklubina Pärnu Sõudekeskus Kalevi ning juhendanud sadu sportlasi. Lisaks tippsportlastele on tema käe alt sirgunud arvukalt tublisid pärnumaalasi, kelle sportlik taust ja koolitus on aidanud neil hilisemas elus tublide ja tervete kodanikena edukalt hakkama saada.

Killingu tuntuimad juhendatavad on olnud Raul Arnemann, Harri Hiiesalu, Reet Palm, Kadri Palm, Paul Valliveere, Toomas Kasearu, Raivo Parts, Piret Jamnes, Arvi Peet, Toomas Ollesk, Marek Avamere, Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä, Alvar Räägel, Jaan Laos, Alo Kuslap, Rauno Talisoo, Roman Lutoškin, Priit Tasane jt. 

Hetkel on Killing Eesti sõudekoondise peatreener ning tema juhendamisel valmistub riigi paarisaeru neljapaat eelseisvateks Rio de Janeiro olümpiamängudeks.

Paljuski tänu Matti Killingu läbirääkimisoskustele ja kontaktidele hakati arendama Pärnu jõe tervisespordirada, rahvakeeli nn Jaansoni rada. Killing on ka Pärnu Kahe Silla Klubi asutajaliige.