Luitejooksu meeste võitja 2024_Elise SaarnaPärnumaal kevadise liikumishooaja avanud Luitejooksust võttis osa 780 eri vanuses liikumishuvilist. Meeste arvestuses võitis Franko Reinhold, naistest oli taas kiireim Anneli Ratassepp.

Ligemale 800 osalejat starti toonud kevadise liikumispeo panid püsti 331 jooksjat, 181 käimisretkelist, 82 koeraga liikujat ja 186 last.

Meeste arvestuses läks võit kohalikule jooksumehele Franko Reinholdile, kel kulus 8,3 kilomeetrit pika distantsi läbimiseks 29.17,8. Talle järgnesid 40aastaste meesveteranide klassi võitja Aleksandr Kuleshov (Treeningpartner Sportlandi jooksutiim) 29.39,8ga ja mullugi kolmandaks platseerunud, 30.07,5 kirja saanud Enari Tõnström (TÜASK).

„Olen aastaid selle nimel tööd teinud ja jõudsin oma aja ära oodata,“ rõõmustas üle aastate pärnakana poodiumi kõrgeimale astmele jõudnud Reinhold, kelle sõnul olevat Luitejooks talle spordi juurde jõudmisel suurt mõju avaldanud.
„Olin 2013. aastal esmakordselt starti tulles 15aastane ja unistasin toona, et jooksen tulevikus poodiumile: nüüd sai see teoks,“ ütles võitja.
Õnnelik võitja mainis sedagi, tegemist on tema karjääri parima tulemusega.

Luitejooksu naiste võitja 2024_Elise Saarna

Fotod: Elise Saarna

Naiste seas ei leidunud taas vastast eelmiselgi aastal esikoha kindlustanud Anneli Rataseppale, kes sai kirja 34.41,8. Võitjale järgnesid 35.55ga pärnulanna Mirtti Verbitskas (Anu jooksutrennid) ja 37.58,6ga jooksnud Sparta liige Hanna-Liina Palu.

„See oli mul sel hooajal esimene võistlus, mis kulges väga raskelt,“ tõdes Ratasepp, kes plaanib uut starti juba nädala pärast.

Luitejooks on Eestis ainus klassikaline liikumisüritus, kus on võimalik osaleda koos koeraga. Koertekrossi meeste üldises paremusjärjestuses troonis 18.26,6ga esikohal lätlane Everts Janušauskis, kellele järgnesid 18.44,9ga greyster Tõruga jooksnud Lumac Baltic/Baltospordi esindaja Tarvo Siim ning sama klubi liige, greyster Bountyga 20.03,7 kirja saanud Aleksandr Vassiljev.

Naiste seas ei leidunud vastast Saksa lühikarvalise linnukoera Dariga jooksnud Kätlin Pillartile (19.46,8). Teist aega 19.55,2 näitas greyster Horaga raja läbinud lätlanna Evija Černiševa, kolmandad olid 20.50,2ga Baltospordi kasvandikud Weimari koer Luna ja Irina Biziaeva.

Luitejooksu esialgsed tulemused leiab kodulehelt, lõplikud tulemused avaldatakse hiljemalt 26. aprillil. Meeleolukat videoklippi saab vaadata siin, pildigaleriid avaldatakse hiljemalt 23. aprillil.

Kes Rannametsa starti ei jõudnud, saab 30. aprillini silgata endale sobival ajal ja kohas virtuaalsel Luitejooksul. Sel korral toimub üritus väljakutsena, võimaldades aprilli jooksul liikuda nii palju kordi – ja need korralduskeskkonda üles laadida –, kui soovitakse.

Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse avaetapp. Lisaks kuuluvad arvestusse 1. septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ning 27. oktoobril hooaega kokku võttev Pärnu Rannajooks.

Pärnu Kahe Silla Klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid.
Enam kui sajale spordivabatahtlikule andsid üritusele tuge  paljud ettevõtted, teiste seas Pärnu Keskus, Craft, Farmi, Wendre, Estonia Spa Hotels, Büroomaailm ning avaliku sektori toetajad Pärnumaa omavalitsuste liit, Pärnu linn, Häädemeeste vald ja Kultuurkapital.


Osalesid Luitejooksul, -retkel või koertekrossil, anna meile tagasisidet, kuidas meeldis ning vasta tagasisideküsitlusele siin,

Luitejooksu toetajad