2012. aastal esmakordselt korraldatud Pärnumaa Võidupüha maraton toimub tänavu kolmandat korda ning ootab Võidupüha eel Torist Pärnusse mälestustuld kandma. On ju saanud tavaks, et 22. juunil süttib Toris asuvas Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus tuleleek, mida üle Eesti oodatakse, et seejärel saaks läidetud iga-aastane võidutuli. Ent mitte enne, kui see on jõudnud Pärnusse, Eesti Vabariigi sünnilinna.

Klassikaline, ühel ja kordumatult rajal joostav maraton pakub emotsionaalseid loodusvaateid, möödub külatanumailt ning rikastab silma tuntud ajaloo-ja kultuurimälestistega.

Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, vastvalminud ja pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse ainulaadseks.

Mõistagi kuulub maratonikultuuri juurde tasemel rajateenindus, kaasaelav publik ning eneseületamisest saadud võimas tunne, mis finišeerudes kaasneb paigas, kus 1918. aasta 23. veebruaril loeti rahvale esmakordselt ette iseseisvusmanifest.

Pärnumaa Võidupüha maraton on perekeskne spordisündmus, sest finišipaigas, Rüütli platsil, stardivad lastejooksudel pere kõige nooremed. Nende jaoks, kes kuninglikku maratonidistantsi veel jalge alla võtta ei söanda, sobib suurepäraselt poolmaraton või hoopis sama pikal maal kulgev käimisretk.

Suviste spordiplaanide tegemise aeg on käes!

Tutvu programmi ja osalejapaketiga!