Ilus päikesepaisteline suvelõpu ilm meelitas täna, 6. septembril, Jüri Jaansoni Kahe Silla lastejooksude starti 859 väikest sportlast.

Noorimad vanuserühmad (2.-7.aastased)  läbisid ca 350 meetri pikkuse distantsi ümber Pärnu Keskuse, finišeerides Martensi väljakul. 8-11. aastased sportlased said aga oma võimeid proovile panna pikemal, ca 500 meetrisel, rajal,  mille distants  kulges Pärnu Muuseumi ümbert.

Enne rajale minekut said kõik oma lihased ja liigsed mõnusalt soojaks võimelda MyFitnessi vahva treeneri Marge Rulli kaasabil. Stardiaega oodates veetsid mudilased meeleolukalt aega koos Kalevi draakoniga ning uudistasid Pärnumaa spordiklubide treeningvõimalusi.

Kõiki lõpetajaid ootas finišis uhke Jüri Jaansoni autogrammiga diplom, magus maius Kalevilt ning värskendav jook Sakult. Vanuserühmade esikolmikuid autasustati suurel võistluskeskuse pealaval, kus peale auhindade kätte andmist tehti ühispilti koos Jüri Jaansoni ja Draakoniga.

Endla lavastusMartensi  väljakul leidus huvitavat ja mitmekülgset tegevust aga oluliselt enam. Samaaegselt lastejooksudega toimunud Pärnumaa rahvasporditurul olid oma tegemisi tutvustamas mitmed linna ning maakonna spordi- ning huvialakoolid. Nii näiteks said huvilised oma oskuseid ja võimeid proovile panna Pärnu Sõudeklubi ning Suusahullude ergomeetritelkides ning elada kaasa spordiklubi Karateklubi Zen  ja Corpore ning JJ-Street  vaatemängulistele näidistreeningutele. Sporditurul toimetasid veel Spordiklubi Leo, Akrobaatikaklubi Tirel, Pärnu Kesklinna Tennisekool,  MyFitness, Tervise Paradiis,  huvialakool Marion  ja Endla teater.

Sportliku päeva lõpetas Kaili Viidase poolt seatud ning Priit Loogi poolt juhitud Endla teatri lastelavastuste poppurii, kogudes korraliku publikumenu.

Meeleolukas spordipäev oli suurepäraseks sissejuhatuseks pühapäeval, 7. septembril,  toimuvale Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule, retkele, ratastoolisõidule ning Kahe Silla sprindile. Starti oodatakse ca 2300 osalejat. Võistluste otseülekanne on eetris kell 11-15 Pärnu Kahe Silla Klubi koduleheküljel.