Tänavu 15ndat korda toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks toimub esmakordselt täpselt 10-kilomeetrisel rajal, mida nüüdsest tunnistab ka rahvusvahelise kergejõustikuliidu IAAF’i poolt tunnustatud rajapass.

Varasematel aastatel on rada olnud küll napilt alla üheksa ja siis alla kümne kilomeetri, ent osalejate tungivale soovile ning spordisündmuse populaarsust silmas pidades otsustasid korraldajad juubelisündmuseks i-le täpi peale panna, distantsi ümmarguseks muuta ja ametlikult passi ära vormistada. Tänavu mais toimunud mõõdistustööd viis läbi Ida-Euroopas ainsana atesteeritud mõõdistaja Andres Nirk, kes pidas jooksurada igati sobivaks kiirete aegade jooksmiseks.

„Teil Pärnus on kindlasti Eesti kiireim 10 kilomeetri rada – profiililt väga lauge, tuultele üsna suletud ning ka äärmiselt atraktiivses linnakeskkonnas. Usun ja toetan, et edaspidi võiks 10 kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlusi just suvepealinnas korraldada“, märkis maailmas palju radu mõõdistanud ja näinud ametimees.

Kahe Silla jooksu peakorraldaja Vahur Mäe väitel ollakse kindlasti huvitatud kuulma, kas ja millistel tingimustel on alaliit valmis meistrivõistlusi korraldama. On kuulda, et sügisesel juhatuse istungil võetakse teema ka päevakorda. Esmalt saadetakse Pärnusse tänavust korraldust kaema delegaadid.

„Mõte on huvitav ning väärib kindlasti kaalumist. Arvan, et ala kandepinna suurendamiseks oleks 10km kavva võtmise plaan nutikas. Ka ei ole vähetähtis korralduskohtade geograafia laiendamine, mis omakorda aitab spordiala edendamisele kaasa“, mõtiskles korraldava klubi esindaja.

Eelkõige saab rajasertifikaati pidada aga kvaliteedimärgiseks, mis on üha olulisemaks  sõnumiks nii kodumaal kui ka piiri taga.

„Spordisõpradel tekib erinevate võistlustega kindlasti võrdlusmomente ja pikemas plaanis on väga huvitav. Samuti on põnev isiklikku arengut jälgida ja enda varasemate aastate tulemusi kõrvutada. Nägime 2014. aastal, et Kahe Silla jooks kujunes Eestis teravaima konkurentsiga rahvajooksuks, kuhu ei pidanud paljuks tulla ka lähiriikide tugevad tegijad. Rajapass annab tugeva sõnumi ka piiri taha ning töötab tulevikus Pärnu kasuks“, arutles Mäe.

Tänavu toimub Kahe Silla jooks 6. septembril, tuues kokku ligi 2000 jooksjat ning tuhatkond käijat-kepikõndijat.

Rajakaart