Laupäeval, 31. augustil, on kõik väikesed spordisõbrad oodatud Martensi väljakule, kus leiab aset käesoleva aasta tähtsaim ja osavõtjarohkeim noorte spordisündmus  – Jüri Jaansoni Kahe Silla lastejooksud.

Esmakordselt   saavad ka lapsed kasutada eelregistreerimise võimalust. Kirja saab end panna  Kahe Silla klubi koduleheküljel  või Port Artur 2 infopunktis. Palume kindlasti eelnevalt registreerida, kuna siis saavad mudilased kiiremini võistluspäeval jooksurajale suunduda. Jooksu päeval saab kohapeal  registreerida alates kella 10-st kuni 20 minutit enne vastava vanuserühma starti. Lastejooksul osalemine on kõigile tasuta.

Esimese vanuserühma start antakse kell 12.00 Põhja tänavalt. Noorimad vanuserühmad (2-7. aastased)  läbivad ca 350 meetri pikkuse distantsi ümber Pärnu Keskuse, finišeerides Martensi väljakul.

8-11. aastased sportlased saavad oma võimeid proovile panna pikemal, ca 500 meetrisel, rajal,  mille võistlusmaa  kulgeb ümber Pärnu Muuseumi.

Tutvu täpse

Lastel ning lapsevanemail tasub aga kindlasti tulla kohale juba varem, kuna mitmekülgset tegevust jagub terveks päevaks.  Alates kell 10.00 väljastatakse stardimaterjale ning kes veel kirjas ei ole, saab end registreerida.  Samaaegselt lastejooksudega toimub Pärnumaa rahvasporditurg (10.00-15.00), kus lastel ning lapsevanematel on suurepärane võimalus tutvuda linna ja maakonna spordi- ning huvialakoolide ja -klubide tegemistega, seda selleks, et leida endale meelepärane spordiala või treenimispaik.  Lemmikloomasõpradel tasub minna uudistama ka Vana silla kõrval asuvale haljasalale, kus põnevat spektaaklit pakuvad koerte võistlusmängud (12.00-15.00).

Ja see ei ole veel kõik! Oma starti oodates saavad mudilased koos Kalevi Draakoniga maid avastada või lustida Hüppa lahedal batuudil. Kell 11.45 tasub kindlasti end valmis sättida suure lava juurde, sest spordiklubi MyFitnessi vahvad treenerid annavad endast parima, et soojendusvõimlemisega lihased ja liigesed soojaks saaks muditud.

Kõiki lastejooksude lõpetajaid ootab finišis uhke Jüri Jaansoni autogrammiga diplom, magus üllatus Kalevilt, värskendav jook Sakult. Kõikide vanuserühmade esikolmikuid autasustatakse vahetult peale jooksu võistluskeskuse pealaval. Auhinnalauda toetavad  Rademar, Sanatoorium Tervis ning Stekuworld.

Korraldajad soovitavad enne jooksude starte koos lapsega rada ühiselt  läbi jalutada ning selgitada neile võistluse  läbimise reegleid ja  häid sportimistavasid.  Kõige pisemad spordisõbrad võivad raja läbida koos ühe täiskasvanuga tingimusel, et vanem ei võta last sülle ning laps läbib raja vanema käekõrval last liigselt tagant kiirustamata. Palume tähelepanelikult jälgida kohtunike märguandeid ja võistlusala korraldavaid viitasid.

Tule kohale ja kingi oma perele meeldejääv sportlik päev!

 

Lisainfo:

Katrin Hein
lastejooksude korraldaja
552 4775
kartrin@2silda.ee