Augustikuu on peatselt poole peal, mis tähendab, et Pärnu suurima spordisündmuse – Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooksuni – on jäänud veel 3 nädalat. Registreerumise esimene voor, mis kestis kuni 31. juulini läks väga edukalt ning selleks ajaks end kirja pannud osavõtjate arv oli võrreldes möödunud aastatega rekordiline – 807 jooksjat ning 175 kepikõnni harrastajat. Registreerumise teine voor kestab kuni 31. augustini, mil osavõtutasud on veel märksa soodsamad, kui kohapeal enne võistluse algust. 

Edukalt on käivitunud ka jooksuks ettevalmistavad treeningud eelmise aasta kolmikürituse võitja Roman Fosti juhendamisel. Kolmapäeviti ja reedeti toimuvad treeningud on sobilikud nii päris algajatele, kes soovivad alustada jooksmisega, kuid ei tea, millest ja kuidas alustada ning treeningutega mitte endale liiga teha, kuid samas ka kogenumatele jooksjatele, kes saavad väärtuslikke nõuandeid treeningplaani mitmekesistamiseks, kiiruse ja tehnika parandamiseks. Vähem tähtis pole ka hea seltskond ning uute treeningkaaslaste leidmine.

Lisaks jooksjatele-käijatele oodatakse pühapäeval, 2. septembril starti ka ratastoolisportlasi, kes saavad end proovile panna 4,5km pikkusel rajal. Sõit toimub ajavõtuga ning võisteldakse viies võistlusklassis. Esmakordselt käesoleval aastal on jooksuga samaaegselt toimumas Pärnu jõel ka Kahe Silla Regatt, kus võisteldakse aerusurfis, matkasüstadel, matkakanuudel ning muudel ujuvalustel. Jõel toimuvat on kindlasti põnev jälgida ka pealtvaatajatel.

Juba aastaid on Pärnu Kahe Silla klubi koostöös Pärnu Haigla ning Pärnu Maavalitsusega pakkunud kõigile jooksul või retkel osalenutele võimalust mõõta tasuta oma tervisenäitajaid. Selleks on 2. septembril võistluskeskusesse püsti pandud südametelk, kus saab lasta hinnata oma tervislikku seisundit ning kuulata häid nõuandeid selle parandamiseks. Südametelgi tegevust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Kuna aastatega on Kahe Silla Jooksust saanud kogu pere spordisündmus, ei mahu kõik võistlema ühel päeval. Seetõttu saavad pere noorimad liikmed end proovile panna juba laupäeval, 1. septembril toimuvatel lastejooksudel. Stardid antakse erinevatele vanusegruppidele kell 12.00 – 14.00 Pärnu Keskuse kõrvalt. Turvatud ja tähistatud raja pikkus on ca 400m. Lisaks toimub laupäeval ka meeleolukas koertekross, kus mõõtu võtavad lemmikud koos oma peremeeste/-naistega.

Kel veel jooksuvarustus vajab täiendamist või seisavad kasutult kapinurgas korralikud sporditarbed, on oodatud laupäeval toimuvale rahvasporditurule ostma ja müüma. Turg toimub Pärnu Keskuse esisel platsil ning lisaks kaubandusele saab seal tutvust teha spordikoolide ja –klubide ning teiste tervisliku eluviisi ja vaba-aja veetmisega seotud organisatsioonidega.  

 

Kohtumiseni Pärnu suurimal kogupere spordipeol 1.-2. septembril!