1. detsembril käivitus registreerimine Selver Eesti Linnajooksude 2017. aasta hooajaks. Nii nagu ikka, pakub sarjas ühena vaheldust ka klassikaline Pärnus toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks.

Korraldajate pressiteade vahendab, et Linnajooksude sarjaga soovitakse jooksuharrastajaile pakkuda lisamotivatsiooni terveks hooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Osavõistluste nimekirja kuulub jätkuvalt seitse suurt jooksusündmust, ent selle numbri taga on aset leidnud mitmed olulised ja suured muudatused.  Nii näiteks ei toimu enam kevadist Tartu Kevadjooksu, sest sarjaga liitub Tartu Linnamaraton. Positiivseks uudiseks on seegi, et Paide-Türi Rahvajooksu ning linnamaratoni nädalavahetus enam ei kattu, mistõttu jooksurahval on nüüd oluliselt lihtsam mõlemast liikumispeost osa saada.

Kahe Silla jooksu peakorraldaja Vahur Mäe sõnul on Kahe Silla Klubil hea meel sarja arengute ja koostöö üle ning kinnitas, et Pärnus ollakse valmis senisest rohkemgi osalejaid vastu võtma.

„Jooksusari on aasta-aastalt paisunud ning selle positiivne mõju on avaldunud ka Kahe Silla jooksu osalejate nimekirjale. Meie prognoosid ütlevad, et järgmiselgi aastal peame valmis olema senisest rohkem osalejaid teenindama“, analüüsis korraldaja ning lisas, et suur meeskond töötab selle nimel, et kõik neli klubi järgmise aasta spordisündmust saaks edukalt korraldatud.

„Registreerimise veebis 2silda.ee avame juba 1. jaanuaril ning loodame, et Linnajooksude sarja Kahe Silla jooksul osalejad leiavad üha rohkem tee ka meie teiste jooksudeni. Kõigil neil on oma nägu ja tegu, et jooksusõpru rõõmustada“, avaldas Mäe ning uskus, et Linnajooksude sari on tervikuna Pärnumaa liikumisharrastust positiivselt mõjutanud.

2017. aasta Kahe Silla jooks toimub septembri esimesel nädalavahetusel ning sarja arvestusse kuuluv 10 kilomeetrit on kavas 3. septembril. Arvukalt jooksusõpru on valinud Kahe Silla jooksu oma eelistuseks selgi põhjusel, et selle vahetu toimumisaeg enne poolmaratone ja maratone annab väga hea võimaluse lühemal distantsil end nii öelda lahti joosta.

 

Sarjal on 100+ arvestus ning motiveeriv boonuspakett
Kõigi seitsme linnajooksude osavõistluse peale vähemalt sada kilomeetrit läbinutele, ehk „100+“ arvestuses paremate osas toimub punktiarvestus, mille põhjal selguvad sarja parimad. Punktisüsteemiga saab tutvuda siin

Selver Linnajooksud sarjas osalemine on jõukohane igale jooksuharrastajale. Distantse saab valida ja kombineerida selliselt, et kogu sarja peale 100 km kokku tuleks. Näiteks „100+“ raja läbimiseks ei pea osalema kõigil osavõistlustel, samuti ei pea ilmtingimata läbima maratoni. Jooksvat arvestust osavõistluste pikkade distantside lõikes (varasem Kuldrada) peetakse finišiprotokollide põhiselt ja lisatakse iga osavõistluse järgselt Linnajooksude kodulehele internetis.

Kõik harrastajad, kes „100+“ raja läbivad saavad Selver Linnajooksude medali ja auhinna koostööpartnerilt. Osalejad, kes on läbinud mistahes ajavõtuga distantsi kõigil seitsmel osavõistlusel, saavad kirja osaluskorra ning autasustatakse Linnajooksude medaliga. Registreerida saab sarja kodulehel.

Osavõistluste toimumise ajad:
Rapla Selveri Suurjooks, Rapla – 14. mai 2017
Narva Energiajooks, Narva – 10. juuni 2017
Eesti Ööjooks, Rakvere – 12. august 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, Pärnu – 3. september 2017
SEB Tallinna Maraton, Tallinn – 9.-10. september 2017
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks, Paide-Türi – 1. oktoober 2017
Tartu Linnamaraton, Tartu – 7. oktoober 2017