Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksust ning sellega seonduvatest sündmustest on kujunemas tõeline spordipidu, sest nüüdsest jagub tegevust nii spordirajale kui ka siseruumidesse. Uudisena toob Pärnu Kahe Silla Klubi tänavu  huvilisteni liikumisharrastusest kõneleva motivatsioonipäeva, mis lisaks igapäevasele sportimisele annab teadmisi ning motiveerib osalejat senisest veelgi teadlikumalt harjutama.

Reedel, 30. augustil, on kõik aktiivsed oodatud Endla Teatri Sammassaali, et osa saada tuntud tegijate ettekannetest.

Eestis tunnustatud spordiarst Mihkel Mardna keskendub oma ettekandes spordivigastustele –  nende ennetamisele ja ravile. Mihkel Mardnal on ka endal seljataga sportlaskarjäär, olles  harrastanud nii judot, kergejõustikku kui ka võistlustasemel sõudmist. Mardna on olnud mitmel olümpial Eesti koondise peaarst, asutanud AS Ortopeedia Arstid Kliiniku ning ühtlasi tegutseb ka Spordimeditsiini SA juhatajana.

Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi instituudi dotsent Kaarel Zilmer  räägib liikumisharrastuse tähendusest tänapäevases maailmapildis. Millised on lihtsad võimalused igapäevases harrastuspordis ning kas ja kuidas see meie tervisele mõju avaldab. Kaarel Zilmer on muuhulgas hetkel Eest Suusaliidu juhatuse liige, olnud aastaid suusatreener kui ka treenerite koolitaja.  

Tallinna Tehnikaülikooli Toiduainete instituudi direktor professor Raivo Vokk  jagab aktiivsele inimesele toitumissoovitusi. Milline  peaks olema tervislik toitumine?  Mida ja millal süüa? Vokk on ühtlasi ka Eesti Toitumisteaduste Seltsi ning Eesti Toiduliidu juhatuse liige.

Peale külalisesinejaid astuvad kuulajate ette totaalse elumuutuse läbinud ning hiljuti spordirajad avastanud inimesed meie endi keskelt – Andris Tammela ja Maibritt Kuuskmäe. Omapoolseid nippe-soovitusi-kogemusi jagab ka  tänavu Eesti pikamaa- ja rahvajookse valitsenud pärnakas Roman Fosti.

Peale loenguosa saavad kõik huvilised Roman Fosti juhendamisel läbida Jaansoni jooksu eelse ühistreeningu, et olla juba 1. septembril värske ja motiveerituna Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu stardis.

Lisainfo saamiseks ja üritusele registreerimiseks vajuta järgmistele linkidele

Täpsem info

Päevakava

Registreerimine  Registreerimine on soodsam kuni 15. augustini!


Kontakt:

Laura Toomesoo
laura@2silda.ee
5150 390