22. juunil kuuendat korda toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton kutsub suve algust tähistama sportliku väljakutsega. Võidupüha maraton on üks väheseid maratone Eestis, mis pakub võimalust läbida rada ühel ja kordumatul trajektooril. Lisaks tuntakse jooksu üha rohkem tema rahvusliku ja sini-must-valge allteksti tõttu ning seostatakse muuhulgas ka tseremoniaalse toiminguga.

Toris Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku mälestusteenistusel süüdatakse tuleleek, mis usaldatakse koos maratoonaritega startivate teatejooksjate hoole alla, kes kannavad selle Pärnusse. Vabariigi sünnilinnas on tuletoojatel kaitseväe soomukiga vastas Kindral Johan Laidoneri Seltsi liikmed eeotsas Trivimi Vellistega, kes viivad tule järgmisesse sihtpunkti – riikliku Võidupüha paraadi toimumise linna, tänavu Rakverre. Järgmisel päeval toimuval Võidupüha paraadil süütab president Kersti Kaljulaid samast tulest Eesti ajaloo tähtsaima võidu auks võidutule.

Eelregistreerimise seisuga pani end kirja 155 maratoonarit ning 262 poolmaratoonarit. Osalejaid on pea kõikidest maakondadest ja ka välisriikidest, näiteks Lätist, Soomest, Tšehhist ja Inglismaalt. Teiste seas on end kirja pannud mullused maratonivõitjad Mario Mustasaar ja Klaarika Kuusk.

„Tänavused treeningud on olnud lünklikud ning võtan eesmärgiks pundis püsimise. Kui sobiva grupi ja tempo leian, võib reaalne olla aeg alla 2 tunni ja 40 minuti“, ennustas Mustasaar.

Ka eelmisel aastal võidutsenud Klarika Kuusk läheb tugevat jooksu tegema. „Suuri lubadusi välja käia ei julge, kuid eelmise aasta võiduaega lähen rihtima küll. Ka on mul reaalne võimalust oma võitu kaitsta“, teadis Kuusk.

Nii maratonile kui poolmaratonile saab end kirja panna ka võistluspäeval: Tori stardipaigas kell 13.00-14.45 ja Paikuse stardikohas kell 15.00-16.30.

Ajakava
14.30 Lastejooksud (Pärnu, Rüütli plats)
15.00 Maratoni start (Tori)
16.45 Poolmaratoni start  (Paikuse, Reiu puhkekeskus)
17.30 Eeldatav esimene maratoni lõpetaja (Pärnu, Rüütli plats)
18.45 Eeldatav teatejooksjate saabumine koos mälestustulega (Pärnu, Rüütli plats)
19.15 Soomuki lähetamine mälestustulega Rakverre

Korraldaja:
Pärnu Kahe Silla Klubi
E-mail: info@2silda.ee
Koduleht: www.2silda.ee
FB – https://www.facebook.com/kahesillaklubi