22. juunil viiendat korda toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton kutsub suve algust tähistama sportliku väljakutsega.

Ehe ja sini-must-valge maraton pakub võimalust läbida rada ühel ja  kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust.  Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse omalaadseks.  Lõpuosa on eriline, sest viimased kilomeetrid mööduvad Pärnu suvemelus ning finiš kulgeb piki suvist peatänavat, Rüütlit, arvukate kaasaelajate toel.  Lisaks maratonile on spordipäeva programmis poolmaraton ning Rüütli platsil toimuvad lastejooksud.

Võidupüha maratoni raames korraldatakse esmakordselt ka Pärnumaa maratonijooksu meistrivõistlused. Meistrimedalitele konkureerimiseks peab osaleja elama, töötama või õppima Pärnumaal või esindama mõnda maakonna spordiklubi.  Koostöös Kaitseliiduga organiseeritakse Noorte Kotkaste ja Kodutütarde teatemaraton, et populariseerida liikumisharrastust noorkaitseliitlaste hulgas.

Kokku pani end eelregistreerimise lõpuks kirja 174 maratoonarit ning 262 poolmaratoonarit. Osalejad tulevad Pärnumaale üle Eesti ja välismaaltki. Teiste seas on end kirja pannud ka kümmekond Ameerika Ühendriikide Eestis teenivat liitlasvägede sõdurit, kellest neli on otsustanud maratoni läbida. Tuntuimatest osalejatest näeb stardis poolmaratoni jooksvat pärnakat Roman Fostit, kes teeb Eestis Rio olümpiamängude eelse viimase kontrollvõistluse. Lisaks on end kirja pannud mullune poolmaratoni võitja Kaupo Sasmin ning on võimalik, et poolele maale läheb ka mullune maratonivõitja Kristo Reinsalu.

Stardid:
14.30 Lastejooksud (Pärnu, Rüütli plats) – TASUTA
15.00 Maraton (Tori-Pärnu)
16.45 Poolmaraton (Paikuse-Pärnu)

Distantsidele saab end veel kirja saab panna võistluspäeval kohapeal: Tori stardipaigas kell 13.00-14.45 ja Paikuse stardipaigas kell 15.00-16.30.

 „Tuli tuleb juurte juurest“
Pärnumaa Võidupüha maraton ei ole aga pelgalt jooksuüritus, vaid kätkeb endas ka ajaloohõngu. „Tuli tuleb juurte juurest“ – nii ütleb maratoni tunnuslause, viidates sellega Pärnumaa tugevatele seostele Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Iga aasta 22. juunil süüdatakse Toris, Eesti Eesti Sõjameeste Mäletustkirikus, mälestustuli, mis kantakse maratonijooksjate poolt Pärnusse ning viiakse sealt edasi Eesti Võidupüha paraadi toimumise linna – tänavu Võrru.