Pühapäeval, 22. juunil toimub Pärnumaa Võidupüha maraton, kutsudes taas Võidupüha eel Torist Pärnusse mälestustule teekonda saatma.

Pärnumaa Võidupüha maratoni korraldatakse alates 2012. aastast ning maratoni üheks eesmärgiks on läbi iidse maratonijooksu ja võidutule toomise legendi  jutustada lugu Vabadussõjas iseseisvuse saavutanud Eesti riigist. Ehe ja sini-must-valge maraton pakub võimalust läbida rada kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnu-kandi kaunist looduskeskkonda – Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, vastvalminud ja pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse ainulaadseks. Finišiala on kuninglik, sest viimased kilomeetrid kulgevad Pärnu suvemelus ning finišeerutakse mööda peatänavat Rüütlit arvukate kaasaelajate toel.

Start maratonile antakse kell 13.30 Torist, enne seda aga kell 12.00 saavad kõik osa pidulikust atmosfäärist, mis kaasneb stardipaiga kõrval Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus toimuva jumalateenistusega,  kus süüdatakse ka mälestustuli kangelaste auks. Tuleleek usaldatakse Pärnumaa noorte teatejooksjate kätte, kes on 42,2km distantsi ära jaganud 8 vahetuse peale. Startijaid tervitavad Eesti Lipu Seltsi lippurid, kes palistavad stardiala, sealhulgas Tori silda. Tuli jõuab Pärnusse orienteeruvalt kell 17.30 ning saadetakse seejärel tänavusse Võidupüha paraadi linna – Valka.

Lisaks maratonile on kavas Paikuselt startiv poolmaraton ning samal distantsil kulgev käimisretk. Tegevust leidub ka pere pisematele – finišipaigas Rüütli platsil toimuvad lastejooksud.

Käesolevaks hetkeks on stardiprotokollis kirjas ligi 130 maratoonarit160 poolmaratoonarit, paarkümment käimsiretkelist ja ligi 30 lastejooksul osalejat.

Maratoni üldvõitja saab aastaks enda valdusesse Eesti Sõjameeste Pärnumaa Ühenduse poolt annetatud rändkarika. 2012. aastal graveeriti esimese võitjana karika pinnale Kristo Reinsalu nimi, aasta hiljem vääris sama au Indrek Ilumäe.

„Tuli tuleb juurte juurest“ – nii ütleb maratoni tunnuslause, viidates Pärnumaa tugevatele seostele iseseisvuse ja sõltumatu riigi saavutamise loos.

Maratoni organiseerib Pärnumaa Spordiliit koostöös maakonna omavalitsuste, mitmete mittetulundusühenduste ja avaliku sektori asutustega.

 

22. juunil 2014 toimuva Pärnumaa Võidupüha maratoni programm:

12.00 Mälestustule süütamine Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris

13.00 lastejooksud Rüütli platsil

13.30 maratoni start ja mälestustule teele saatmine Torist

14.00 poolmaratoni käimisretke start Paikuselt

15.15 poolmaratoni start Paikuselt

16.10 Maratoonarite finiš

16.30 Poolmaratoonarite finiš

17.00 Käijate finiš

17.15 Autasustamine

Lisainfo ja registreerimine kodulehel www.2silda.ee. Eelregistreerida saab kuni 20. juunini kell 17.00, võistluspäeval toimub registreerimine stardipaigas.