Virtuaaljooks Kahe Silla jooks

2021. aasta Kahe Silla virtuaaljooksu osalejad

Alates homsest saavad virtuaaljooksu fännid valida endale meelepärase raja endale sobival ajal, et kaasa teha Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksul ning Pärnu õhtujooksul.

Kahekordse olümpiamedalisti Jaansoni nimeline jooks on Eesti liikumismaastikul klassik, mille virtuaalne sõsar sündis esimesel koroona-aastal, saades koheselt paljude jooksusõprade lemmikuks. Distants on 10 kilomeetrit pikk, mis on ühtlasi keskmise jooksu- või käimishuvilise maiuspalaks. Pikema maa kõrval on valikus 3 km Pärnu õhtujooks, mis stardib Kahe Silla jooksuga sarnaselt 20. augustil. Mõlemad stardid on avatud 11. septembrini.

Mõlema distantsi lõpetajaid ootab unikaalse disainiga medal: Kahe Silla jooksu omal on kujutatud silla motiivi, õhtujooksu autasul on temaatilised elemendid nagu kuu ja tähed.

Osalemisele piiri ette ei panda, mistõttu võivad virkamad liikujaid end premeerida mõlema virtuaaljooksu medaliga. Päev enne algust on end kahe distantsi peale kokku pannud kirja enam kui kakssada huvilist.

Osalemisega panustatakse riigikaitse tuleviku heaks

Igal aastal on virtuaalüritustel osalejad panustanud heategevusse. Kui varem suunati iga virtuaalürituse heategevuslik raha eri tegevuste ja organisatsioonide tarbeks, kogutakse tänavune panus ühtsena, et annetus saaks toekam, et seeläbi rohkem tegevusi korraldada. Tänavu läheb osa virtuaalse maratoni ja suvejooksu starditasust Kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi kulude kaasfinantseerimiseks.

Kaitseliit panustab noorte kaasamise läbi nende harimisse, et neist kasvaks kaitsetahtelised ja demokraatlikke väärtusi hindavad Eesti riigi kodanikud. Programm näeb muu hulgas ette noorte füüsilise aktiivsuse suurendamist läbi matkamängude ja orienteerumisürituste korraldamise.

Registreerimine ja tulemise sisestamine virtuaaljooks

Registreerimine kestab 11. septembril kella 18ni. Peale distantsi läbimist tuleb minna stardiprotokollis osaleja nime juurde ja osalemine üles laadida. Osaluskorra kirja saamiseks ei pea olema pulsikella või liikumisrakendust, piisab sellest, kui osaleja teab alustamise ja liikumisele kulunud aega. Teise võimalusena pakutakse osalemist liikumisrakendust kasutades üles laadida automaatselt. Tulemuse sisestamise tulemusega saab tutvuda siin.

Osalejatel on võimalus rinnale panna ka rinnanumber, mille saab kodulehelt alla laadida ning välja printida. Osalejate vahel loositakse välja mitmeid auhindu.

Medal saadetakse peale üritust osaleja soovitud kohta: liikumise sisestamisel antud postiaadressile või Pärnu Keskuse Taluturule. Mõlemal juhul alustatakse medalite väljastamist 27. augustist.

Need huvilised, kes naudivad liikumisel õlg-õla kõrval tunnet, lähevad suvepealinnas rajale 3. ja 4. septembril. Laupäeval on kavas Pärnu õhtujooks, päev hiljem Eesti veeäärseimal liikumisrajal Kahe Silla jooks. Füüsilistele jooksudele saab soodsamalt registreerida 30. augustini www.2silda.ee. 1.-4. septembrini on võimalik kirja panna märksa kallima osalustasu eest.

virtuaaljooks virtuaaljooks