Alates laupäevast kuu lõpuni saab kaasa lüüa virtuaalsel Pärnu Rannajooksul, mille lõpetajad pälvivad vinge medali ja annetavad osa stardimaksust kaitseliidu noorte võrgustikule. virtuaaljooks

Virtuaaljooksu pikem distants on 10 kilomeetrit, mis on ühtlasi keskmise jooksu- või käimishuvilise maiuspalaks. Pikema maa kõrval on valikus 5 km, mõlemat saab läbida oktoobri lõpuni.

Kõiki lõpetajaid ootab unikaalse disainiga medal, millel Pärnule omased tunnused. Hetkel on end kahe distantsi peale kokku pannud kirja enam kui 140 huvilist.

Osalemisega panustatakse riigikaitse tulevikku

Igal aastal on virtuaalüritustel osalejad panustanud heategevusse. Kui varem suunati iga virtuaalürituse heategevuslik raha eri tegevuste ja organisatsioonide tarbeks, kogutakse tänavune raha ühe partneri tegevuse toetamiseks. Tänavu läheb osa starditasust kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi kulude kaasfinantseerimiseks.

Kaitseliit panustab noorte kaasamise läbi nende harimisse, et neist kasvaks kaitsetahtelised ja demokraatlikke väärtusi hindavad Eesti riigi kodanikud. Programm näeb muu hulgas ette noorte füüsilise aktiivsuse suurendamist läbi matkamängude ja orienteerumisürituste korraldamise.

Registreerimine ja tulemuse sisestamine 

Registreerimine kestab 31. oktoobril kella 18ni. Peale distantsi läbimist tuleb minna stardiprotokollis osaleja nime juurde ja osalemine üles laadida. Osaluskorra kirja saamiseks ei pea olema pulsikella või liikumisrakendust, piisab sellest, kui osaleja teab alustamise ja liikumisele kulunud aega. Teise võimalusena pakutakse osalemist läbi lemmik liikumisrakenduse automaatselt üles laadida. Tulemuse sisestamise tulemusega saab tutvuda siin.

Osalejatel on võimalus rinnale panna ka rinnanumber, mille saab kodulehelt alla laadida ning välja printida. Kõikide vahel loositakse välja ka mitmeid auhindu.

Medal saadetakse peale üritust osaleja soovitud kohta: liikumise sisestamisel antud postiaadressile või Pärnu Keskuse Taluturule. Mõlemal juhul alustatakse medalite väljastamist 19. oktoobrist.

Need huvilised, kes naudivad liikumisel õlg-õla kõrval tunnet, lähevad suvepealinnas rajale 23. oktoobril. Füüsilistele jooksudele saab soodsamalt kodulehel registreerida 19. oktoobrini. Ürituse päeval on võimalik kirja panna märksa kallima osalustasu eest.

virtuaaljooks