Päev- päevalt soojemaks muutuvad ilmad ning valgemad õhtutunnid on meelitanud üha enam liikumisharrastajaid toahämarast välja, värsket õhku nautima. Pärnus ja selle läbiümbruses kulgevad kergliiklusteed on liigutajaist tulvil – tervisejooksjad, käijad-kepikõndijad, ratturid, rulluisutajad ja niisama kulgemist nautijad.

Siinkohal on õige hetk teavitada, mida toob „Liikumisaasta 2014“ Pärnu Kahe Silla Klubi tegemistesse.

Traditsiooniliselt korraldame kolme spordisündmust, mis kokku moodustavad Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse:

Rannametsa Luitejooks
20. aprillil toimuv Rannametsa külas Häädemeeste vallas Pärnumaal toimuv Luitejooks koos luiteretke, lastejooksude ning Eestis harukordse koertekrossiga tähistab Pärnu Kahe Silla klubi hooaja algust. 8,3 km pikkune Luitemaa looduskaitseala läbiv varakevadine luitemänniku alune rada pakub fantastilisi loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset – seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti ja terve Baltikumi kõrgeimad!

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – 6-7. september
Eesti Linnajooksude sarja kuuluv Kahe Silla jooks on kujunenud tervet nädalavahetust hõlmavaks spordipeoks, kus tegevust jagub kogu perele. Laupäeval toimub traditsiooniliselt Pärnumaa Rahvasporditurg ning samal ajal antakse stardid Jüri Jaansoni Kahe Silla lastejooksudele. Lisaks rikastab päeva programmi Liikumisharrastuse motivatsioonipäev, kus teiste seas astuvad üles vutistaar Raio Piiroja ning maratonilaulik Margus Konnula, artistinimega Contra. Pühapäeval, sportliku nädalavahetuse finaalina stardib suur Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – nüüdsest uuenenud võistluskeskusest 9,86km distantsile. Jooksjaterivi lõpust lähevad rajale ratastoolisõitjad ning käimisretkelised. Meeliülendavana mõjub teadmine, et lõpuks on valmis saanud uhiuus nn Jaansoni rada Pärnu jõe vasakkaldal ja see toob spordirajale palju uudishimulikke. On, mida näha, on, mida oma jalaga testida. Esimest korda spordisündmuse ajaloos saavad kõik raja läbijad vägeva ja erakordse medali ning taas tehakse võistluspäevast otseülekanne, mida ilmestavad põnevad rajakaadrid, intervjuud huvitavate inimestega ning äge atmosfäär.

Kahe Staadioni jooks
26. oktoobril Klubi hooaega lõpetav Kahe Staadioni jooksu ja retke teeb omanäoliseks stardi- ja finišiala erinev asukoht. 7,6 km pikkune rada saab alguse Raeküla staadionilt, kulgeb mööda Pärnu rannaniitusid ning eelmisel aastal valminud Mai kergliikusteed ning finišeerub Rannastaadionil.

Et kõik uhked plaanid teoks teha ja nii, et osalejad maksimaalselt rahule jääks, sõuame taas ühes paadis arvukate toetajate ning vabatahtlikega. Tänavune eessõudja on peasponsor Salomon, kes panustab auhinnalaua katmisesse ning korraldusmeeskonna varustamisse.

Korraldava klubi president, Jüri Jaanson, aga motiveerib kõiki osalema nii:
„Pärnu Kahe Silla Klubi meeskond on aastaid intensiivselt panustanud klubi spordisündmuste kvaliteetsesse korraldamisse peamise eesmärgiga muuta need sõbralikuks ja rõõmsaks igale osalejale. Kõigi osalejate päralt on korraldajate positiivne ja osavõtlik suhtumine, hästi ettevalmistatud rajad, samuti sportimisjärgne kultuurikava. Osalemine on võimalus end lihtsalt hästi tunda nii jooksul kui matkal ja veel paremini pärast seda. Tasub tulla ja proovida, enese üle väikseid võite saavutada ning päeva lõppedes aru saada, et oli tõesti mõnus päev!“