Oli aasta 2000 – Sydney olümpiamängude aasta, kui sõudetipp Jüri Jaanson ning spordiajakirjanik Enn Hallik võtsid kätte ja läksid Pärnu kahe silla vahelisele alale, toona mõttelisele ja vaevu läbitavale kallasrajale elu-olu uurima. Sel samal matkal tekkis idee, mis pani idanema Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ning seda mõttega, et nii nagu tsiviliseeritud ühiskonnas tavaks, peab ka Pärnu kaldajoon olema vabalt läbitav. Spordisündmus pidi andma tõuke, et teadvustataks linnaruumi väljaarendamise vajadust.

Esimest, 2001. aasta sügisel korraldatud Jaansoni jooksu saatis edu, mispeale 2002. aasta korralduse tasemel läbiviimiseks registreeriti Pärnu Kahe Silla Klubi.  Nii septembrist septembrisse, suureneva poolehoiu taustal toimunud jooksud veensid otsustajaidki, et jõekallaste korda tegemise ideel on jumet. Järgmine aasta toob põhjapanevad muudatused

Nüüd on jõutud ühiselt lõpuks sinnani, et jõekallaste ja sadamaakvatooriumi detailplaneeringu kehtestamise taustal rajatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Pärnu linna maksumaksja toel moodsat, silmailu pakkuvat, kaasaegset liikumisrada.

Kopp peatöövõtja YIT Ehitus AS-i eestvedamisel löödi maasse juuli keskel ning tänavu 1. septembril toimuval Kahe Silla jooksul on juba aimatav, milliseid arengud kaldaid ees ootavad.

„Vastavalt Pärnu Linnavalitsusega sõlmitud lepingule tagame, et 1. septembril on kallasrada Jaansoni jooksust osavõtjatele avatud ja läbitav. Täpsemat olukorda ja ohutuks jooksuks vajalikke tegevusi arutame koostöös korraldajaga tehtaval ühisel nõupidamisel, augusti teises pooles. Planeeritult valmib objekt aasta lõpuks, loodetavasti loodus ennast sellele eesmärgile ja meie töödele vastu ei sea. Valmis rada mööda joostakse Jaansoni jooksu esimest korda 2014. aastal“, rääkis firma juhatuse liige Toomas Rapp.
Kahe Silla jooksule nime andnud sõudekorüfee Jüri Jaanson on ootusärev: „Kallasraja valmimine tundub pikalt kestnud protsessina, mille lõppki lükkus aastakese edasi. Ent arvestades tema tähtsust ja mõju Pärnu keskkonnamiljööle pole aastate lugemine oluline. Oluline on teadmine, et see tuleval aastal valmib ja sellest saab Pärnu kergliiklusteede võrgustiku kandetala. Võrgustiku valmimine annab lähitulevikus Pärnu linnakodanikule ja külalisele võimaluse märksa tervislikumal ja soodsamal viisil liikumiseks ning sportimiseks kui seda praegune linnaruum pakub. Seda mõtet jääb endas kandma ka Pärnu Kahe Silla Jooks oma eri variatsioonides“.

Tänavu oodatakse Kahe Silla jooksule ligi 1700, lastejooksudele 600 ning käimisretkele 500 osalejat.