22. juunil viiendat korda toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton kutsub suve algust tähistama sportliku väljakutsega.

Ehe ja sini-must-valge maraton pakub võimalust läbida rada ühel ja  kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust.  Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse omalaadseks.  Lõpuosa on eriline, sest viimased kilomeetrid mööduvad Pärnu suvemelus ning finiš kulgeb piki suvist peatänavat, Rüütlit, arvukate kaasaelajate toel.

Lisaks maratonile on spordipäeva programmis poolmaraton ning Rüütli platsil toimuvad lastejooksud.

Nii nagu möödunud aastal, saavad spordisõbrad võistluspäeval nautida Pärnumaa sumedat suveõhtut.
Start maratonile antakse kell 15.00 Torist, Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku juurest. Poolmaratoonarid stardivad kell 16.45 Reiu Puhkekeskusest.

Tutvu ajakava,  juhendi ja osalustasudega kodulehel

Registreerimisvõimalused:
Eelregistreerimine kodulehel kuni 19.06.2016 kell 23.59.
Eelregistreerimine Pärnu Keskuse infoletis kuni 19.06.2016 kell 20.00.
Võistluspäeval kohapeal : Tori stardipaigas kell 13.00-14.45 ja Paikuse stardipaigas kell 15.00-16.30
Vihjeks, et soodsaim registreerimine kestab kuni aprilli lõpuni!

„Tuli tuleb juurte juurest“
Pärnumaa Võidupüha maraton ei ole aga pelgalt jooksuüritus, vaid kätkeb endas ka ajaloohõngu. „Tuli tuleb juurte juurest“ – nii ütleb maratoni tunnuslause, viidates sellega Pärnumaa tugevatele seostele Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Iga aasta 22. juunil süüdatakse Toris, Eesti Eesti Sõjameeste Mäletustkirikus, mälestustuli, mis kantakse maratoonarite poolt Pärnusse ning viiakse sealt edasi Eesti Võidupüha paraadi toimumise linna