Eesti suurim rahvaspordisari Selver Linnajooksud liidab 2014. aastal seitset Eesti jooksusündmust, mille korraldajad on seadnud ühiseks eesmärgiks panna liikuma üle 40 000 liikumisharrastaja.Selver Linnajooksude sarja kuuluvad 2014. aastal:

24. mai Olümpiajooks Tartu 10km jooks, käimine, kepikõnd ERGO lasteolümpia
1.juuni Rapla Selveri Suurjooks Rapla 10km jooks, käimine ja kepikõnd, lastejooksud
15.juuni Narva Energiajooks Narva 21,1km jooks; 7km jooks, käimine ja kepikõnd, Energiapäev
16.august Eesti Ööjooks Rakvere 21,1km jooks; 10km ja 5km jooks, käimine, kepikõnd, lastejooksud
7.september Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks Pärnu 9,86km jooks, retk, lastejooksud
13.-14. september SEB Tallinna Maraton ja Sügisjooks Tallinn 42,2 ja 21,1 km jooks,10km jooks, käimine ja kepikõnd, Nike noortejooks, lastejooksud
5.oktoober Paide-Türi Rahvajooks Paide, Türi 13,6km jooks; 6,5km jooks, käimine ja kepikõnd

Selveri poeketi juht Andres Heinver tõi välja eesmärgi toetada tervislikku eluviisi: „Eesti jaeketina oleme eelmisest aastast esindatud kõigis maakonnakeskustes. Meil on hea meel toetada tervislikku eluviisi erinevaid Eesti piirkondi ühendava jooksusarja kaudu. Liikumine ja kvaliteetne toit käivad ikka koos.”

Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli avaldas heameelt, et praeguseks Eesti suurimaks jooksusarjaks kasvanud, mitmeid Eestimaa piirkondi ühendav Selver Linnajooksude sari pakub liikumisrõõmu järjest rohkematele inimestele.

„Samuti on hea meel, et igal aastal on linnajooksude sari alanud Rahvusvahelise Olümpiakomitee egiidi all toimuva Olümpiajooksuga. Tänavu, olümpia- ja liikumisaastal, on meil plaanis varasemast palju enam rõhku panna olümpismi põhimõtete tutvustamisele,” ütles Seli, kelle sõnul on lähiajal oodata põnevaid uudiseid Olümpiajooksu rindelt.

Kuna 24. mail  Tartus toimuv Olümpiajooks on Selver Linnajooksud sarja avaüritus, siis on Eesti Olümpiakomitee ja Liikumisaasta 2014 koostöös algatanud kampaania, kus inimesed, kes pole kunagi varem ühelgi rahvaspordiüritusel osalenud, saavad Olümpiajooksule tasuta, registreerides ennast aprillikuu jooksul 10 km jooksule, käimisele või kepikõnnile ürituse kodulehel www.jooks.ee.

Jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil seitsme osavõistluse pikkade ajavõtuga distantside ehk „kuldraja” arvestuses kiirematele on auhinnafond enam kui 7 000 eurot. Kõik need, kes „kuldraja” läbivad, saavad Sportlandilt kinkekaardi 100 euro väärtuses Mizuno jooksujalatsite ostmiseks ja Selver Linnajooksude medali.

„Kuldraja” arvestusse kuuluvad järgmised distantsid:

Olümpiajooks 10 km
Rapla Selveri Suurjooks 10 km
Narva Energiajooks 21,1 km
Eesti Ööjooks 21,1 km
Jüri Jaansoni 2 Silla jooks 9,86 km
SEB Tallinna Maraton 42,2 km
Paide-Türi Rahvajooks 13,6 km

Ühtne registreerimine kogu sarjale on avatud kuni 30. aprillini Selver Linnajooksude kodulehel www.linnajooksud.ee