Tänavu jätku saav Baltimaade suurimaks liikumissarjaks tituleeritud Selver Eesti Linnajooksud ootab starti Pärnu linna jagu spordisõpru, seejuures kutsub taas kõiki  7. septembril suvepealinnas toimuv ja uuenduskuuri läbinud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks.

Esimesel kahel hooajal kuute, 2014. aastal aga juba seitset Eesti suuremates linnades toimuvat jooksusündmust koondav populaarne sari on oma kolmandal toimumisaastal kinnitanud elujõulisust ning valmisolekut tuua spordiradadele ligi 45000 jooksjat ja käijat-kepikõndijat. Nii ambitsioonikad plaanid on suurendanud ka sponsorite huvi, liites kontseptsiooni peatoetajaks Eesti ühe tuntuima jaekaubandusketi Selveri.

Esmalt on spordisõprade pilgud pööratud Tartule, sest 24. mail joostav Olümpiajooks on sarja avaetapiks. Seejärel, 1. juunil, võõrustab osalejaid uus liige – Rapla Selveri Suurjooks. Spordikarussell jätkub 15. juunil piirilinnas toimuva Narva Energiajooksu ning Eesti Ööjooksuga Rakveres 16. augustil. Üle 20000 liikumisharrastajaga SEB Tallinna Maraton on kavas 14. septembril ning finaaletapp – Viking Window Paide-Türi Rahvajooksu start antakse 5. oktoobril.

Kõikide jooksude põhidistantsidel osalejaid nimetatakse kuldraja läbijateks ning neid premeerib Mizuno jooksujalatsibränd 100 eurose kinkekaardiga, mis võimaldab pikka ja kestvat pingutust kvaliteetse spordijalatsiga premeerida.

Jooksusarja ühtne registreerimine toimub kodulehel www.linnajooksud.ee 30. aprillini.

Jüri 
Jaansoni Kahe Silla jooksu peatoetajaks maailmakuulus Salomon

Linnajooksude 5. etapina peetav Kahe Silla jooks ootab tänavu kõiki septembri esimesel nädalavahetusel, pakkudes erinevaid tegevusi alates liikumisalasest koolitusprogrammist, lõpetades lastejooksude ning suure jooksu ja käimisretkega.

Esmakordselt saab iga põhidistantsil osaleja uhke medali ning oma silmaga näha ja jalaga testida uhiuut nn Jaansoni rada, mille valmimise „peasüüdlased“ on kindlasti ka varasematel Kahe Silla jooksudel osalenud. Pealtvaatajate ja osalejate huve silmas pidades on mõnevõrra muudetud võistluskeskuse planeeringut ning pikendatud 9,86 kilomeetriseks rada nii, et see läbib atraktiivset Vallikääru piirkonda.

Eesti jooksuspordi ühest lemmiksündmusest on taas kavas teha ka otseülekanne, mida saab jälgida mitmest internetikanalist ning võistluskeskuse suurelt ekraanilt. Osalejate soove arvestades muutub märkimisväärselt ka rajakorraldus – seda eelkõige ergutustegevuste näol, mille juurest ei puudu ka üllatused.

Esimest 100 premeerib Salomon kõrgekvaliteedilise jooksusärgiga. Kohad 101-200 saavad jooksusokkide ning 201-300 spordiaksessuaari omanikuks.