Täna, 1. detsembril algas registreerimine RIMI Eesti Linnajooksude sarjale. Eesti suurimasse jooksusarja kuulub kaheksa tuntud jooksu, mille eesmärgiks on Liikumisaastal 2023 tuua jooksu- ja käimisradadele 50 000 inimest.

Eesti suurim jooksu- ja liikumissari on juba alates 2012. aastast pakkunud liikumisrõõmu tuhandetele harrastajatele.

Kahe SIlla jooks

RIMI Eesti Linnajooksude sarja kuulub 2023. aastal kaheksa sündmust:
Suurjooks ümber Viljandi järve – 1. mai
Kuressaare Linnajooks – 6. mai
Eesti Ööjooks – Rakvere – 3. juuni
Narva Energiajooks – 10. juuni
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – 2.-3. september
Tallinna Maraton – 8.-10. september
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks – 24. september
Tartu Linnamaraton – 7. oktoober

Linnajooksude sarja raames selgitatakse välja paremusjärjestus „100+ rajal“. 100+ arvestuses tuleb koguda vabalt valitud osavõistlustel kokku 100 või enam kilomeetrit. Kõikidel etappidel osalevad jooksusõbrad ja 100+ arvestusse läinud võistlejad saavad unikaalse medali ning põnevaid auhindu toetajatelt.

RIMI Eesti Linnajooksud sarja ühtne registreerimine on avatud alates 1. detsembrist kuni 31. märtsini www.linnajooksud.ee. Jooksusarja osavõtutasu sõltub valitud distantsidest. Soodsaim registreerimine kestab kuni 31. detsembrini.

2023. aasta on Eesti Vabariigis nimetatud Liikumisaastaks. RIMI Eesti Linnajooksud korraldajad soovivad erinevates Eestimaa linnades 2023. aastal liikuma panna enam kui 50 000 liikumisharrastajat.

“Kahe silla jooks on olnud jooksusarjas selle algusest peale. See on kindlasti üks põhjustest, miks paljud jooksusõbrad üle Eesti on läbi aastate tee suvepealinna leidnud,” ütles jooksu peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi on Pärnu etapil kalendris silmapaistvalt hea aeg. 

“Narva Energiajooks toimub juunis, siis on üle kahe ja poole kuu pausi ja septembri alguses, enne linnamaratone, on taas hea Pärnu kiirel ja emotsionaalsel rajal teravust koguda,” arvas korraldustiimi juht. 

Organisaatoritel on tulemust taga nõudvatele tegijatele väga häid uudiseid: üle mitme aasta on koostöös kergejõustikuliiduga jooksu raames kavas kümne kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlused. “Sel põhjusel tõotab siinmail tulla järgmise aasta üks tihedaima konkurentsiga rahvajookse,” pakkus Mäe.

Registreerimine Kahe Silla klubi 2023. aasta sündmustele avatakse 1. jaanuaril.

Allikas: www.linnajooksud.ee