Tänavu on Luitejooksu ja Luiteretke rada läbinud märkimisväärsed muudatused. Varasema 5km asemel on distantsi pikkuseks 8,3km ja ka stardi- ning finišiala korraldus on tundmatuseni muutunud. Start antakse kell 12.00  Vana-Riia maantee algusest.

Luitejooksu raames peetakse ka Pärnumaa murdmaajooksu meistrivõistlused.

Taaskord on peremeestel võimalik oma neljajalgsete sõpradega Koerte Luitekrossil mõõtu võtta.  Raja pikkuseks on 5,4 km ning start  antakse kell 10.00. Koeraga krossijooks ehk canicross on Eestis üha suuremat populaarsust võitev spordiala, mille eesmärgiks on koeraomanikke üles kutsuda teadlikumalt liikuma. Rajale on oodatud kõik koerasõbrad, kelle tervel lemmikloomal on vanust vähemalt 12 kuud.

 Alates kell 11.00 on  võimalik pere pisematel oma võimed proovile panna, sest just siis antakse stardipauk lastejooksudele. Pärast lastejookse on avatud laste hoiu- ja mänguala nendele lastele, kelle vanemad jooksma või kõndima lähevad.

 Infot ja registreerida saab Pärnu Kahe Silla klubi kodulehel aadressil www.2silda.ee ja Port Artur 2 kaubanduskeskuse infopunktis kuni 19.04 kell 17.00. Võistluspäeval toimub registreerimine kohapeal.

 15. aprilli seisuga on end jooksule registreerinud ligi 300, retkele 100 ja koertekrossile 30 spordisõpra. Tuntumatest osalejatest on rajale tulemas äsja Pariisis maratonijooksu Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitnud Roman Fosti, kahekordne sõudmise olümpiahõbe Jüri Jaanson, sillamäelane Vjatšeslav Košelev, Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi esindaja Hasso Paap, jpt.

 Juba teist aastat tunnustavad Pärnu Kahe Silla Klubi ja  suurtoetaja Salomon edukate ja lootustandvate noorsportalaste ettevalmistust ja osalemist Eesti ja rahvusvahelistel võistlustel.

Salomon eraldab spordistipendiumile väljaandmiseks kaks komplekti jooksuvarustust: jooksujalatsid, -särk, -püksid, -jakk ning muud aksessuaarid.

Tunnustused antakse üle Luitejooksul.

Vaata ka videokutset