19. aprillil Rannametsa külas Häädemeeste vallas toimuv Rannametsa Luitejooks tähistab Pärnu Kahe Silla Klubi ja kevad-suvise liikumishooaja algust.

Luitemaa looduskaitseala läbiv 8,3 km pikkune männimetsaalune rada pakub kauneid loodusvaateid ning mõõdukat sportlikku väljakutset igaühele. Spordipäeva programmis jagub tegevust kogu perele, lisaks põhijooksule on kavas käimine-kepikõnd (Luiteretk), kus esmakordselt saavad soovijad minna ka ajavõtuga käimisdistantsile.

Kõikide koerasõprade rõõmuks toimub taaskord ka Eestis ainulaadne Koerte Luitekross (5,4 km). Koertekross ehk koerte maastikujooks (canicross) on spordiala, mis sobib harrastamiseks metsa- ja maastikusörki armastavale koeraomanikule. Rahulikumat jalutustempot eelistavad koeraomanikud on aga oodatud esmakordselt toimuvale matkadistantsile – Koerte Luiteretkele (8,3 km).

Lisaks saavad lastejooksudel oma võimed proovile panna pere noorimad. Lastejooksudele on oodatud on kõik 2-11. aastased poisid ja tüdrukud, kellel tuleb läbida ca 400m pikkune metsaalune rada. Pärast lastejooksusid on avatud laste hoiu- ja mänguala nendele, kelle vanemad jooksma või kõndima lähevad.Rannametsa Luitejooks

Luitejooksul edastatakse ka riikliku kampaania Südamenädala sõnumeid, millega kutsutakse inimesi rohkem oma südame tervisele tähelepanu pöörama. Rinnanumbri ettenäitamisel saavad osalejad teha tasuta terviseteste, näiteks mõõta vererõhku, veresuhkru ja  kolesterooli taset. 

Käesoleval aastal on korraldus vastu võtmas ligi tuhatkond osalejat. 13. aprilli seisuga on Luitejooksule registreerinud 520, käimisdistantsidele 200, koertesündmustele 100 ning lastejooksudele ligi 50 spordisõpra.  Kõikidele distantsidele saab eelregistreerida koduleheküljel  ja Pärnu Keskuse (Aida 7, Pärnu) infoletis kuni 17.04.2015 kella 17.00-ni. Võistluspäeval toimub registreerimine kohapeal.

Rannametsa Luitejooks koos Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu ning Kahe Staadioni jooksuga kuulub Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja ning motiveerib spordisõpru hooaja ringselt harrastama.