Koroonaviiruse kiire leviku ja valitsuse kehtestatud uute piirangute tõttu jäid tänavu mitmed Pärnumaa rahvajooksud ära. Siiski silkas suvepealinnas teisipäeval toimunud muulijooksul ligemale 170 eri vanuses spordisõpra. Pärnu Muulijooks

Pärnu Muulijooks

Üldvõitjad Karl Mäe ja Birgit Pihelgas. Foto Elise Saarna

Pärnu Kahe Silla klubi ja Tartu GoRun jooksusarja eestvedajate poolt rannaliival korraldatud uue jooksuürituse süda koos toetavate teenustega asus Aloha surfiklubi juures. Üle mitme aasta said jooksurõõmu nautida nooremad kui viieaastasedki, sest see vanuserühm oli esimene, keda koroonapiirangud hakkasid pandeemia kõrghetkedel mõjutama. Lastejooksudest said osa kuni kümneaastased jooksusõbrad. Võitjad selgusid kahes vanemas earühmas: kuni seitsmeaastastest võidutsesid Uku-Pärt Talvik ja Regiina Roomet, vanimas grupis (kuni 10 a) Tormi Pajusalu ja Elisabeth Kõiv. Kolme vanusegrupi peale sai jooksurõõmust osa 70 tulevikulootust, kellest noorimad – emade-isade käevangus – olid vaid aastased.

3,5kilomeetrise muulini ja tagasi kulgenud põhijooksu lõpetas 98 spordisõpra, kellest kaugemalt tulijad olid külla sõitnud Tartust. Kõiki lõpetajaid premeeriti jooksu tarbeks disainitud erimedaliga. Meestest võitis oodatult 11.06,5ga viimastel aastatel peamiselt staadionijooksule keskendunud Karl Mäe. Talle järgnesid pikalt võitjaga koos püsinud Franko Reinhold ja Martin Tarkpea, ajad vastavalt 11.11,6 ja 11.59,3.

„Loomulikult tulin randa võidumõtetega. Teadsin, et suudan vahefinišiski rivaale edestada. Koroonaajal olen staadionilt rohkem välja saanud, käinud rahvajooksudelgi,“ rääkis spordiklubi Altius esindaja Mäe.

 Naiste seas ei leidunud vastast 13.18,6 kirja saanud Birgit Pihelgasele, kellele järgnesid omanimelise jooksugrupi eestvedaja Anu Piiroja 13.53,10 ja sama meeskonna liige Mirtti Verbitskas 14.18,3ga. Meenutamaks annulleeritud meremiili jooksu, fikseeriti 1852 meetri punkti – nii pikk on meremiil – esimesena läbinud mees ja naine, kelleks osutusid üldvõitjad.

Pihelgas hindas ürituse kordaläinuks. „Rannas oli väga mõnus võistelda. Ilm oli ilus ja kaasaelajaid palju,“ rääkis võidunaine, kelle sõnutsi läks ta algusmeetritest peale mõttega esikoht kindlustada.

„Ehkki jooksu väljakuulutamise hetkel teadsime, et uued piirangud hakkavad kehtima ülemaailmsel tarkusepäeval, toodi kõikide osalejate tausta kontrollimise vajadus varasemale,“ rääkis üks korraldajatest, Vahur Mäe. „Meile oli see esimene kord uutes oludes korraldada. Tulime kenasti toime. Oli neidki, kes koroonatõendi puudumise tõttu eemale jäid, ent nurinat kostus pigem vähe,“ hindas Mäe.

Teine korraldaja, Jaanus Mäegi pidas hilissuvist jooksu kordaläinuks. „Piirangute ajal on tähtis, et rahvas sai üle pika aja päriselt kokku tulla. Oli tunda ja näha, et spordisõbrad nautisid täiel rinnal,“ hindas organisaator.

Lisaks korraldavatele spordiühingutele panid üritusele õla alla MTÜ Sotsiaalne Kaasatus, SoundVoice, Aloha surfiklubi, Anu jooksutrennid, Pärnu Keskus ja Pärnu Klubi Tervisesport.

LÕPUPROTOKOLLI ühes legendaarse peakohtuniku Priit Neeme jutunurgaga leiab siit.

Vanusegrupi võitjad:
P14 Lukas Ilisom
P18 Denis Moskalenko
M Karl Mäe
M40 Allan Jaakson
M50 Lembit Künnapas
M60 Maido Kaljur
T14 Egle-Eliise Kurg
T18 Lisett Alt
N Birgit Pihelgas
N35 Anu Piiroja
N45 Riina Rahuoja
N55 Sirje Kõresaar
Vanusegrupi võitjatega võetakse seoses auhindade üleandmisega ühendust lähipäevil.

Tulemustega seotud küsimustega pöördu palun treenitus@treenitus.eu või 5552 1999.

Meeleoluka pildigalerii koostas Elise Saarna ning selle leiab siit.

Pärnu Muulijooks