Eeloleval pühapäeval toimuv Rannametsa Luitejooks toob liikumisrõõme nautima jooksjad, kepikõndijad, lapsed ja koeraomanikud, pakub tippude heitlust ning tähistab südamenädalat.

Juba kaheksandat aastat avab Luitejooks Pärnumaa jooksuhooaja ning lisaks arvukatele harrastajatele võõrustab tipptegijaidki. Spordisündmuse sekretariaadijuht Kadri Riitsaar märkis, et neljapäeva õhtuks oli end 5,4 ja 8,3 km distantsidele kirja jõudnud panna juba tuhatkond osalejat ning registreerimine veel kestab.

„Osalejate huvi on olnud märksa suurem kui prognoosisime. Juba on kirjas ligi 600 jooksjat, 230 käijat-kepikõndijat, sadakond koeraga sportijat ning üle 50 lapse. Meeldiv on tõdeda, et nii meeste kui naiste konkurents on tihe ning tase kõrge, sest starti on tulemas Eesti parim pikamaajooksja Roman Fosti, naisteparemik eesotsas Birgit Pihelgase, Kaisa Kuke, Anu Teppo jt“, rõõmustas Riitsaar.

„Eelregistreerimine vältab reede õhtuni ning kirja saab end panna nii korraldaja kodulehel kui ka Pärnu Keskuse infoletis. Need, kes plaanide tegemise pühapäeva hommikusse jätavad, ei pea muretsema, sest mõnevõrra kõrgema osalustasu eest saab sportima ka võistluskeskuses registreerudes.

Eesti jooksuparemikku kuuluv Roman Fosti on Luitejooksu stardis  juba neljandat korda, seejuures kolmekordse võitjana. Tundsime huvi, mis on jooksumeest Rannametsa juures võlunud ning millised on tema soovitused startitulijaile. „Mulle meeldib vahelduval maastikul joosta. Seda enam, et Luitejooks toimub minu enda kodumaakonnas, on rõõm kodupubliku ees võistelda. Alati on siis olnud mõnus päikesepaisteline ilm, mis justkui ka sümboolselt jooksuhooaja algust tähistab. Samuti on meeldiv üle pika aja sõprade-tuttavatega kohtuda ja eesootava hooaja eesmärkidest rääkida”, rõõmustas Fosti. “Muidugi soovitan jooksu- ja käimishooaja avalöögist huvitaval ja mitmekülgsel maastikul osa võtma tulla.. Pehmel ja mägisel maastikul liikumine treenib tugevamaks, ent samas hoiab jalgu liigse põrutuse eest”; teadis kogenud võhmamees.

Südamenädal RannametsasTavapäraselt tähistatakse aprillis südamenädalat, mis seab fookusesse südametervise. Pärnumaal avab Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatava teemanädala Luitejooks ning sel puhul saavad soovijad rinnanumbri ettenäitamisel teha tasuta terviseteste – näiteks mõõta vererõhku, kolesterooli, veresuhkrut, teha südame elektrokardiogrammi jms. Lisaks jagavad Pärnu Haigla õed näpunäiteid, milliseid nüansse tervise eest hoolitsemisel silmas pidada. Vajadusel kutsutakse riskigruppi kuulujad edasistele terviseuuringutele.

Luitejooksul on soodsaid kaupu ja teenuseid pakkumas spordisündmuse toetajad. Nii saavad soovijad soetada peasponsor Salomoni supersoodsaid spordikaupu, kohvik „Fookus“ pakub head-paremat söögi- ja joogikraami, koeraomanikke rõõmustavad eripakkumised Sookriimudelt jpm.

Spordisündmusel tehakse aga ka teatrit. Endla teatri noorem põlvkond kutsub kõiki huvilisi osa saama tormlevast ja tunglevast kevadsuvest. Noored näitlejad võtavad endale eesmärgiks elada kuni „Wertheri“ esietenduseni 11. juulil sama kirglikult kui nimitegelane. Esimene ettevõtmine leiab aset just kui Rannametsa luitejooksul, kus antakse endast kõik ning seejärel jäädvustatakse sportliku katsumuse läbinud näitlejad plakatifotodele. Edaspidistest väljakutsetest saab täpsemalt lugeda teatri kodulehelt www.endla.ee

Luitejooks korraldatakse Pärnust lõuna poole jäävas Häädemeeste valla Rannametsa külas, mis on tuntud mitmekesise looduse poolest – teada-tuntud on Tolkuse raba ning Eesti kõrgeimad liivaluited. Spordisündmus on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse avaetapiks. Sarja kuuluvad veel 6. Septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ning 25. oktoobril hooaega lõpetav Kahe Staadioni jooks.

Rannametsa Luitejooks