Linnavalitsuse 17. augusti istungil otsustati anda 1.- 2. septembril ja 5.-6. septembril 2015 Pärnu linna bussiliinidel tasuta sõiduõigus kõikidele ühistranspordi kasutajatele.

Pärnu linnas on kujunenud traditsiooniks anda septembri esimestel päevadel kooliaasta alguse puhul ja Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksude toimumise ajal tasuta sõidu õigus kõikidele ühistranspordi kasutajatele. Linnapea Romek Kosenkranius sõnas: “Neljal päeval saavad lapsevanemad kasutada võimalust ja sõita koos kooliteed alustava lapsega läbi olulised marsruudid Pärnu linna piireis, tutvustada lapsele tema igapäevast kooliteed ning harjutada iseseisvat liiklemist ühistranspordiga ilma, et peaks muretsema lisakulutuste pärast. Ka vanemate klasside õpilastele annab tasuta bussisõit aega õppeaasta algusega kohanemiseks.”

“Ühtlasi toetame sportlike eluviiside eestvedajaid ja austajaid, sest Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks toob linna palju aktiivseid sportlikke inimesi ja sellega seoses annab tasuta ühistranspordi kasutamise õigus liikumiseks paremad võimalused”, lisas linnapea Romek Kosenkranius.

Üheks tasuta sõiduõiguse andmise otsuse lisaeesmärgiks on neil päevil pöörata linlaste tähelepanu loodussäästlikumale liikumisvõimalusele.

Nimetatud neljal päeval bussijuhid pileteid ei müü ja bussides lülitatakse kompostrid välja. Kuupileti ostmisel soovitame samuti tasuta sõiduõiguse päevi arvestada ning selmet osta kuupilet, mille kehtivus algaks 1. kuupäevast, tasub osta pilet kehtivuse algusega alates 3. septembrist. Oluline on ka teada, et kui tasuta sõidu päevad jäävad kuupileti kehtivuse aja sisse, siis pileti kehtivusaeg nende päevade võrra ei pikene.

Tasuta sõiduõigus kehtib vaid Pärnu linna bussiliinidel ning ei kehti Pärnu linnaümbruse ja linna lähiliinidel nr 39, 40 ja 57.

Lisainformatsioon:
Karin Õunap
avalike suhete nõunik
Pärnu Linnavalitsus
tel. 444 8225, 5322 9069
e-post: karin.ounap@lv.parnu.ee

Allikas: Pärnu Linnavalitsus, www.parnu.ee