Juba eeoleval pühapäeval, 27. oktoobril, stardib 25. juubelit pidav Kahe Staadioni jooks, tuues lisaks tavaharrastajale rajale ka kodused tipptegijad. Lisaks Kahe Staadioni jooksule on kavas käijatele-kepikõndijatele mõeldud retk ning Kalevi staadionil pisiperele kavandatud lastejooksud. Varasema 5km asemel kulgeb tänavu trass uuenenud, ca 7,6km kiirel ja huvitaval rajal, sealhulgas vastvalminud Mai elamurajooni ja keskranda ühendaval kergliiklusteel.

Neljapäeva õhtu seisuga on end jooksule kirja pannud ligi 350 jooksjat ning 70 käijat-kepikõndijat, lastejooksudele on registreerinud ligi 40 väikest spordisõpra. Kuigi ligi 75% osalejatest on Pärnumaalt, väärib osalusgeograafia seisukohast märkimist, et esindatud on enamus Eesti maakondi.

Meeste konkurents tõotab põnevust, sest stradis on varasem mitmekordne jooksu võitja, pärnakas Roman Fosti. Tänavusele Eesti Linnajooksude sarja üldvõitjale hakkab rivaliteeti pakkuma tuntud sillamäelane Vjatšešlav Košelev, kes on Kahe Staadioni jooksul olnud võidukas 2007. aastal. Stardis näeme ka Deniss Košelevi, Hasso Paapi ning Pärnumaa üht parimat – Karl Mäe’d.

Vabariigi naisjooksjate paremikku kuuluv Olga Andrejeva on pretendent õrnema sugupoole võidutrofeele.

Jooksu ja käimisretke start antakse kell 12.00 Raeküla staadionilt. Esimesi lõpetajaid oodatakse Kalevi staadionile orienteeruvalt kell 12.20 ning autasustamisega tehakse algust kell 12.50.

Kahe Staadioni jooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse lõpuetapiks. Tänavu on juba toimunud Rannametsa Luitejooks ning Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks. Kõikidest etappidest osa võtnud käijate ja jooksjate vahel loositakse 27. oktoobril välja kaks komplekti „pealaest jalatallani“ spordivarustust Salomonilt.