Septembri alguses toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu raames korraldatakse esmakordselt 10-21-aastastele spordisõpradele mõeldud Noortejooks, mis kaasab eagruppi, kes kipub viimasel ajal pigem spordiradadelt kõrvale jääma.

Laupäeval, 3. septembril, samaaegselt lastejooksude ja spordituruga toimuv Noortejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi uus algatus, mis viib noored põnevale 3 kilomeetrisele rannapiirkonnas kulgevale distantsile.

Spordisündmuse peakorraldaja Vahur Mäe märkis, et idee distantsi lisamiseks oli korraldajail peas aastaid ning nüüd on õige aeg teostuseni jõuda.
„Näeme, et hapras vanuses ja paljude valikute ees olevad noored ei ole spordisündmuste aktiivsed külastajad. Just seetõttu võtame oma missioonina teismeliste ja veidi vanemate noorte kaasamist Kahe Silla jooksu kavva. Pakume neile võimetekohast valikut, huvitavat rada ning mitmekesist programmi“, rääkis Mäe.

Noortejooksu võistluskeskus stardi- ja finišialaga kattub terviklikult Kahe Silla jooksu tegevuspaigaga Vaasa pargis ja Endla teatris. Start antakse kell 15.00 ning vanuseklassid on moodustatud üle kahe aasta, alustades D-grupist (sündinud aastatel 2005-2006) ning lõpetades noortega, kelle sünniaastad on 1995-1996.

Osalustasu sisaldab elektroonilist ajavõttu, rinnanumbrit, spordijooki, e-diplomit jm. Kõiki lõpetajaid ootab stiilne buff (torusall). Noormeeste ja neidude üldesikolmikuid ning vanuseklasside esimesi autasustatakse peatoetaja Salomoni auhindadega.

Jooksmise kõrvale jagub küllaga muidki tegevusi. Lisaks sportimisvõimaluste ja -teenuste kohta infot jagavale sporditurule kutsub Rio olümpiamängudel osalev Pärnumaa juurtega maratoonar Roman Fosti huvilisi kell 16 algavale Kahe Silla jooksu avatud raja treeningutele.

Soodsam registreerimine Noortejooksule kestab mai lõpuni kodulehel ja Pärnu Keskuse infoletis. Tutvu ka noortejooksu juhendiga.