Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks kuulub tänasest Eesti Linnajooksude ametlikku sarja.

Täna, 26. aprillil loodi uus rahvaspordisari – Eesti LinnajooksudEesti Olümpiakomitee egiidi all alustav uus liikumisharrastusüritus liidab kuus Eesti suuremat linnajooksu ühiseks võistlussarjaks, millest suure tõenäosusega kujuneb juba algaval hooajal Eesti suurim rahvaspordisari, haarates kaasa ligi 30 000 liikumisharrastajat.

Eesti Linnajooksude sarja kuuluvad 2012. aastal järgmised jooksud:

Uue jooksusarja loomisega soovitakse pakkuda jooksuharrastajaile lisamotivatsiooni terveks algavaks jooksuhooajaks, hoogustada üleriigilist sporditurismi ja anda erinevates linnades toimuvatele jooksudele laiemat kõlapinda.

Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimanni sõnul on sümboolne, et Londoni olümpia-aastal luuakse uus liikumisharrastuse sari. Olümpiamängud on küll inimkonna suurim kultuuriüritus, kuid spordi ühiskondlik roll ei piirdu tippspordiga. Sport kui elustiil, elurõõm, korralike inimeste kasvatamise vahend, väärikas vananemine – kõik see tasub väärtustamist. Linnajooksude sari pakub selleks suurepärase võimaluse.

Eesti Linnajooksude suurtoetaja PAF Eesti esindaja olümpiapronks Allar Levandi tõdes, et kuna PAF annab kogu oma ettevõtlustulu heategevusse, siis on neil eriti hea meel toetada läbi Linnajooksude sarja Eesti rahva tervist.

Uus jooksusari loob stiimuleid nii tipptasemel jooksjatele kui harrastajatele. Kõigil kuue osavõistluse pikkade distantside, ehk „KULDRAJA“ ja lühemate distantside, ehk „HÕBERAJA“ arvestuses kiirematele on välja pandud rahalised stipendiumid enam kui 10 000 euro väärtuses. Kõik, kes Eesti Linnajooksude sarjas „KULDRAJA“ läbivad saavad autasuks jooksujalatsid Sportlandi Jooksupoest omal valikul ja tasuta osavõtu 2013. aasta Linnajooksudest. Kõik need tublid harrastajad, kes läbivad Eesti Linnajooksude kõik osavõistlustel vabalt valitud ajavõtuga distantsi, saavad auhinnaks Eesti olümpiakoondise Londoni olümpia fännisärgi ja nende vahel loositakse välja viis täiskomplekti jooksuvarustust Sportlandilt.

Kogu sarja kohta leiate infot aadressilt www.linnajooksud.eeJüri Jaansoni Kahe Silla jooks toimub 2. septmebril ning selle registreerimine toimub Pärnu Kahe Silla klubi kodulehel www.2silda.ee ning klubi peatoetaja, Port Artur 2infopunktis. Eesti Linnajooksude sari algab aga juba 2. juunil Tartus toimuva PAF Tartu Olümpiajooksuga, kuhu saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee

Lisainfo Eesti Linnajooksude sarja kohta:

Anu Kaljurand
            50 13684      
anu.kaljurand@eok.ee

Mati Lilliallik
            52 13331      
mati@jooks.ee

Lisainfo Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu kohta:

Margus Randmäe
            51 18 336      
margus@2silda.ee