Pühapäeval, 4. septembril 16ndat korda toimunud Kahe Silla jooksust kujunes Eesti ja väliskülaliste osavõtul põnev mõõduvõtt.

Soosikutena läksid rajale äsja Rios olümpiamaratoni läbinud  ja mullune Kahe Silla jooksu võitja Tiidrek Nurme,  Rios Nurmet napilt edestanud  Roman Fosti, Keenia võhmamees Ibrahim Mukunga Wachira, 3000 meetri takistusjooksja Kaur Kivistik, Andi Noot jt.

Juba esimesel kilomeetril tehti Mukunga eestvedamisel 2.50ga marulist tempot. 4,4 km ajavõtupunktis kaotas Nurme heale sõbrale ligi 3 sekundiga ning Andi Noot ja Roman Fosti vastavalt 17 ja 33 sekundiga. Jõe teisele kaldale jõudes Mukunga ja Nurme vahe mõnda aega püsis, kuid seejärel kujunes jooksust juba puhas taktikamäng. Nimelt ootas Keenia mees sparringupartneri järele ning nii joosti päris mitu kilomeetrit. Sündmused hakkasid hargnema viimasel kilomeetril Vana silla kõrval – kord kiirendas Mukunga, seejärel Nurme. Tandem püsis jätkuvalt koos. Otsustavaks sai 700 meetrit enne lõppu Mukunga tehtud maruline kiirendus, mis tartlasele enam võimalusi ei jätnud ning nii rändas võit ajaga 29 minutit 46 sekundit peale 2014. aastat taas Keeniasse. Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi esindaja Nurme laeks jäi 30.04ga Kahe Silla jooksu üldvõitja 2016teine ning Stamina Spordiklubi liikme Fosti päralt oli 31.23ga 3. koht.

„Meil oli Mukunga algatusel marulise tempoga esimene kilomeeter. Ma tahtsin võita, aga arvan, et Rio jooks on siiani jalgades. Olin küllaltki läbi“, tõdes rampväsinud Nurme.

Naistest tuli mullust esikohta kaitsma Euroopa üks parimaid naismaratoonareid, lätlanna Jelena Prokopćuka. Üldarvestuses kõrgel 16. kohal lõpetanud jooksustaar sai tulemuseks 33.44. Teisena finišeerus ajaga 35.17  Jooksupartneri esindaja  Liina Tšernov ning kolmandaks platseerus 36.18ga  Prorunneri jooksja Jolanta Liepina.

Ratastoolisõidu 4,4 km distantsile läks seitse osalejat. Tugevate käte võistlusklassi arvestuses võidutses Kristo Priks (24.11) Kaspar Vommi (24.26) ja Robert Vunder (27.39) ees.  Nõrkade käte klassis osutus võitjaks Kristo Riiel (44.30).

Koostöös Endla teatriga korraldatud meelelahutuslik „Kostüümidraama“ tõi rajale paarkümmend  kostümeeritud huumori- ja lõbujanust.

Päikesepaistelist spordipäeva tuli nautima muljetavaldav arv spordisõpru. Raja läbis 1987 jooksjat, 7 ratastoolisõitjat ja ligi 664 käijat-kepikõndijat. Päev varem toimunud laste- ja noortejooksudest sai osa 1127 noort spordisõpra.

Kahe Silla jooksu esialgsed tulemused leiab aadressilt www.2silda.ee. Lõplikud  tulemused avaldatakse hiljemalt 9. septembril kell 17.00. Pildigaleriid avaldatakse hiljemalt 6. septembril.

Pärnu Kahe Silla klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid! Kohtumiseni 23. oktoobril, Pärnu Rannajooksul!