Pühapäeval, 6. oktoobril Paide-Türi Rahvajooksul pandi vääriline punkt Selver Eesti Linnajooksudele. Kahe silla jooksu eelistas sarjas taas märkimisväärne osalejate hulk.

Meestest võitis kindla esikoha Raido Mitt, kes läbis 146,6 kilomeetrit ja teenis 65 punkti. Teise koha saavutas Ilja Nikolajev (MeRun.Club, 120 km ja 50 punkti) Võru KJK Lõunalõvi esindaja Rauno Jallai (148,6 km ja 33 punkti) ees. Naistest ei leidunud vastast Marion Tibarile, kes läbis 136,6 km ja teenis 58 punkti. Teisele kohale jooksis Täppsportlaste esindaja Liliana Torn (116,9 km ja 41 punkti). Kolmandaks platseerus Kadiliis Kuiv (SK Prorunner 106,4 km, 37 punkti).
 
Selver Eesti Linnajooksude raames läbiti üheksa etappi: Suurjooks ümber Viljandi järve (1. mai), Kuressaare Linnajooks (4. mai), Rapla Selveri Suurjooks (26. mai), Narva Energiajooks (8. juuni), Viking Line Eesti Ööjooks (17. august), Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks (1. september), Tallinna Maraton (7.-8. september), Tartu Linnamaraton (5. oktoober) ja Viking Window Paide-Türi Rahvajooks (6. oktoober).

„Meil on hea meel, et kahe silla jooksu eelistas 100+ arvestuse sees märkimisväärne arv osalejaid – suvepealinna suurt spordipidu külastas ligi 200 linnajooksulist,“ hindas Pärnu osavõistluse, kahe silla jooksu korraldaja Vahur Mäe. Organisaatori hinnangul on tegemist omalaadse liikumissündmusega, millel tihedas kalendris rida eeliseid. „Viimased uuringud näitavad, et Pärnu on sõna otseses mõttes riigi kõige soojem linn. Septembri algus on veel suure suve päralt. Meil on Eesti veeäärseim ja üks kiiremaid radu, kaasaelav publik ning kahepäevases programmis palju boonuseid,“ arvas Mäe ning lisas, et suvepealinn on parim paik sportimise ja puhkuse ühendamiseks. „Järgmisel aastal peame 20 aasta juubelit ning selle puhul tulevad mitmed üllatused. Usume jätkuvalt, et Pärnu jooks saab olema sarja üks magneteist.“

Linnajooksude kõigil osavõistlustel osalenuid autasustati Selver Eesti Linnajooksude 2019 medaliga. Kõik 100+ raja läbijaid said lisaks Viking Line kinkekaardi ja vihmavarju. Järgmiselgi aastal on plaanis sarjaga jätkata. Täpsed reeglid on selgumisel.
 
Punktiarvestust vaata lähemalt siit
100+ raja arvestuse leiad siit
Viimase osavõistluse Paide-Türi Rahvajooksu tulemused leiad siit

Allikas: Eesti Linnajooksud