22. juunil toimub järjekordne Pärnumaa Võidupüha maraton, mis toob Pärnusse ja selle lähiümbrusesse liikumist nautima paljud pikamaajooksusõbrad üle Eesti ja välismaalt. Koostöös Kaitseliidu Noorte Kotkastega on kavas noorkaitseliitlaste teatemaraton.

Viiendat korda toimuv ja Võidupühal president Toomas Hendrik Ilvese poolt süüdatava võidutule saamisel olulist rolli mängiv maraton ootab tänavu starti ligi 500 pikamaajooksjat, kes saavad valida maratoni ja poolmaratoni distantsi vahel. Torist kell 15 startiv maraton toob starti ligi 175 ning kell 16.45 Paikuselt alguse saav poolmaraton 300 osalejat. Lisaks toimuvad Pärnus Rüütli platsil kell 14.30 kuni 11-aastastele mõeldud, ligi viiesaja osalejaga, lastejooksud.

Tuntuimatest tegijatest on poolmaratoni starti tulemas Eestis oma viimast olümpia eelset stardi tegev esimaratoonar Roman Fosti.
Roman Fosti„Tulen Pärnumaale jooksma hetkevormist ülevaate saamiseks. Kavatsen eesootavat võtta tugeva treeningjooksuna, sest vahepealne vigastus pole lubanud organismi seisundit hinnata. Võidupüha poolmaratoni tulemusest sõltub ka minu osalemine 10. juulil Amsterdamis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel“, selgitas esimest korda võistlusel kaasa tegev Fosti.

Ühel ja kordumatul trajektooril kulgeval maratonirajal on 12, poolmaratoni distantsil kuus teeninduspunkti. Rajale jagub meelelahutust ning kuuma ilma korral kastmispunkte. Osaleja saab lõpetades Rüütli platsil lipuehtes vastuvõtu ning tasuks temaatilise maratonimedali.

 „Võidupüha maratoni starti peaksid tulema kõik need, kes soovivad nautida kordumatut, looduse ja vaatamisväärsuste poolest rikkalikku rada, tähistavad erilisel moel Võidupüha saabumist ning Jaanipäeva eelset aega, soovivad omaratoni medalma võimeid proovile panna ning tahavad saada meeldivat maratonikogemust“, rääkis maratoni peakorraldaja Vahur Mäe.

Samal päeval on koostöös Kaitseliidu Noorte Kotkaste üksusega kavas Kodutütardele ja Noortele Kotkastele mõeldud teatemaraton, mis nagu nimigi viitab, tähendab võistkondlikku arvestust ja distantsi läbimist teatevahetuste kaupa.

„Koostöö Kaitseliiduga on meil esimesest maratonist alates. Eelmisel aastal korraldasime esimese teatemaratoni ning kuna see oli edukas, siis otsustasime jätkata. Veel pole selge, kui palju osalejaid tuleb, ent tulevikus võiks jooks kaasata kõik 15 maakonda“, arvas Mäe.

Eelregistreerida sündmusele saab on kuni 19. juunini veebilehel www.2silda.ee või Pärnu Keskuse infoletis aadressil Aida 7. Kirja saab panna ka võistluspäeval.

Võidupüha maratoni korraldab Pärnu Kahe Silla Klubi koostöös Pärnumaa Spordiliidu ning arvukate partnerorganisatsioonidega. Seejuures on rajateeninduse korraldamisel abiks paljud maakonna spordiklubid, omavalitsused ja ettevõtted. Ühtekokku panustab 22. juunil sündmuse õnnestumisse ligi 220 spordivabatahtlikku. Jooksuga pööratakse tähelepanu läbi aegade Eesti iseseisvuse saavutamisse panuse andnud kangelastele. Igal aastal süüdatakse Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris kangelaste auks tuli, mis kantakse maratonijooksjate poolt Pärnusse Rüütli platsil. Sealt liigub tuleleek edasi Võidupüha paraadi toimumise linna – tänavu Võrru.