Täname, et oled registreerunud Pärnumaa Võidupüha maratonile! Spordipäeva meeldivaks kulgemiseks soovitab korraldusmeeskond tähelepanelikult tutvuda allolevate juhistega. Korraldajad jätavad endale õiguse teha programmis muudatusi ning muuta juhendis sätestatud tingimusi.

STARTIDE AJAD:
14.30 Lastejooksud Iseseisvuse väljakul Pärnus
15.00 Maratoni start Toris
16.45 Poolmaratoni start Paikusel

STARDIMATERJALIDE VÄLJASTAMINE ja registreerimine 22.06:
*  maratoni stardipaigas Toris kell 13.00–14.45
poolmaratoni stardipaigas Paikusel kell 15.00–16.30
Võistluskeskuse kaartidega tutvu siin.

NB! Stardimaterjalide väljastamine toimub rinnanumbri numbri alusel, st stardimaterjalid on reastatud numbrite, mitte nime järgi. Seetõttu on oluline, et teaksid oma numbrit. Numbri saad stardiprotokollist, mis avaldatakse Kahe Silla Klubi kodulehel 20. juunil hiljemalt kell 15.00.

Rinnanumbri kaotamise, rikkumise või mahaunustamise korral tuleb starti pääsemiseks sekretariaadist soetada uus number maksumusega 5 eurot.

JOOKSUSÄRKIDE VÄLJASTAMINE
Särkide väljastamine toimub 22. juunil ainult stardipaikades koos stardimaterjalidega.
Osalejad, kes registreeruvad ajavahemikus 1.-19.06 või võistluspäeval, saavad särgi kätte JUULIS. Särke väljastatakse Pärnu Keskuse infopunktis kuni 31.07.2019 või postitatakse vastavalt kokkuleppele. Iga osalejaga võetakse personaalselt ühendust ja lepitakse kokku särgi üleandmise viis ning aeg.  Registreerunutele, kes sündmusele kohale ei tule, särke ei väljastata.

TASUTA TRANSPORT:
Korraldaja tagab tasuta transpordi Pärnust stardipaikadesse. Bussid väljuvad hotell „Pärnu“ kõrvalt, Rüütli tänavalt. Kohti bussis saab broneerida kuni 15.06 (kell 23.59) SIIN. Hilisemaid soove arvestatakse ainult vabade kohtade olemasolul. Bussi sisenedes kontrollitakse broneeringut.
NB! Palume isiklikke asju bussidesse mitte jätta. Korraldaja ega vedaja nende eest vastutust ei võta. Isiklikud asjad saab jätta pakihoidu.

Busside sõidugraafik:
13.00 Hotell Pärnu –> maratoni stardipaik Toris
13.30 Hotell Pärnu –> maratoni stardipaik Toris
Poolmaraton
15.15 Hotell Pärnu –> poolmaratoni stardipaik Paikusel Reiu Puhkekeskuses

15.45 Hotell Pärnu –> poolmaratoni stardipaik  Paikusel Reiu Puhkekeskuses

PARKIMINE:
*  Stardipaigad Paikusel ja Toris (tasuta).
Finišipaigas, Iseseisvuse väljaku läheduses Pärnus vastavalt kehtivale parkimiskorrale. Palume tähelepanelikult jälgida parkimist korraldavaid märke. Näiteks eraparklas (Europark) parkides kehtivad teenusepakkuja eeskirjad ja hinnad. Pärnu linna parkimiskorraldusega saad tutvuda siin.

LIIKLUSKORRALDUS: Sündmuspaika saabumisel palume tähelepanelikult jälgida liiklusreguleerijate märguandeid ning korraldavaid liiklusmärke. Stardipaikade teid ja tänavaid ei suleta.

RIIETUMINE:
*  Maratoni stardis Tori Rahvamajas
Poolmaratoni stardis Reiu Puhkekeskuses
Finišipaigas riietumistelkides või Pärnu Kesklinna Koolide võimlas (Kuninga tn 29).

PAKIHOID JA PAKKIDE TRANSPORT:
Valvega teenus tagatakse rinnanumbri alusel stardipaikades. Peale starti transporditakse pakid finišipaika, kust need rinnanumbri alusel väljastatakse.

TUALETID: Tasuta tualetid asuvad stardipaikades ja finišis.

RADA: Rada kulgeb vähese liiklusega asfaltkattega kõrval- ja kergliiklusteedel, Reiu-Raeküla metsamaastikul (pehme pinnas) ning Pärnu linna tänavatel. Tutvu rajakaardiga siin.

RAJATEENINDUS: Esmaabi rajal ja võistluskeskuses tagavad Mai Apteegi koordineerimisel Pärnu Kiirabi ning vabatahtlikud esmaabitöötajad. Kui märkad, et kaasosalejal tekib tervisega probleeme, teavita sellest palun viivitamatult teeninduspunkti, rajal liikuvaid esmaabitöötajaid, korraldamisega seotud inimesi või hädaabinumbril 112.
Maratonirajal asub 12, poolmaratoni rajal 6 teeninduspunkti (TP). TP-d on varustatud vee ja spordijoogiga ning osaliselt niisutussvammidega. Alates maratonidistantsi Sindi TP-st (14,9 km) lisandub valikusse toit. Enervit spordigeelid on saadaval Paikuse (21 km) TP-s. Tutvu rajateeninduspunktide menüüga siin. Rajal on veekardinaid ja duššipunkte.

AJAVÕTT: Ajavõtukiip on kinnitatud rinnanumbri siseküljele. Enne starti kontrollige selle olemasolu! Starti lubatakse ainult Võidupüha maratoni ja poolmaratoni stardinumbriga võistlejad. Stardinumber tuleb kinnitada rinnale ja see peab olema nähtav kogu võistluse vältel. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib võistelda ainult selle all registreeritud osaleja. Palume seda mitte voltida ning ajavõtukiipi mitte eemaldada. Finišis kiip deaktiveerub ning seda ei ole vaja Korraldajale tagastada. Ajavõttu korraldab ChampionChip Eesti OÜ.

TOITLUSTAMINE FINIŠIALAS: Teenus tagatakse rinnanumbri ettenäitamisel. Menüü: Felixi supp, maius, puuviljad, leib, Vichy Vitamin spordijook ja Vichy mineraalvesi, Saku Go alkoholivaba õlu, astelpajumahl, vesi.

PESEMINE: Teenus tagatakse rinnanumbri ettenäitamisel Pärnu Kesklinna Koolide võimlas/Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis (Kuninga 29, Pärnu) kuni kella 21.30.

AUTASUSTAMINE: Toimub kahes osas: orienteeruvalt algusega kell 18.45 ning jätkub 19.10 pärast mälestustule saabumist Iseseisvuse väljakule. Autasustatakse mõlema distantsi üldjärjestuse meeste kolme ja naiste kolme paremat ning vanuserühmade võitjaid.

FINIŠ: Suletakse kell 21.00.

TULEMUSED, FOTOD: Tulemusi saab kontrollida Iseseisvuse väljaku võistluskeskuses asuva skänneri abil ning avaldatakse mitteametlike tulemustena Kahe Silla Klubi kodulehel. Tulemused ilmuvad reaalajas kodulehele www.championchip.ee. Lõplikud, koos diplomiga, tulemused avaldatakse hiljemalt 27.06 kell 17.00 Korraldaja kodulehel. Finšiprotokoll on avalik dokument.
Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.

SÜNDMUSE JÄRGSELT:  Soovi korral toimetatakse välja võtmata auhinnad võistluse järgselt kätte saaja kulul. Auhindu on 25. juunist kuni 7. juulini isikut tõendava dokumendi alusel võimalik välja võtta ka Pärnu Keskuse infopunktist. Stardipaketis sisalduvat (medal, särk, rinnanumber jm) sündmuse järgselt ei väljasta.

INFO: Spordisündmuse eel ja järgselt saab infot  Korraldaja koduleheküljelt www.2silda.ee või kirjutades e-mailile info@2silda.ee.

OSAVÕTJA VASTUTUS: Osavõtja vastutab rajale minnes oma tervisliku seisundi eest ise ning kinnitab, et on füüsiliselt piisavalt võimekas maratoni või poolmaratoni läbimiseks. Terviserikke korral katkestab osaleja võistlemise ja pöördub seejärel raja teeninduspunkti, korraldajate või meditsiinitöötajate poole või helistab hädaabinumbril 112.

STARDI EEL:

  • Puhka enne spordisündmust piisavalt ning ära tule starti väsinuna.
  • Stardi eel tarbi piisavalt vedelikku ning vali sobiv dieet.
  • Jälgi, milline on jooksupäeva ilmateade ja riietu vastavalt.
  • Kuuma ilma korral kanna heledat peakatet ja kasuta päikesekreemi. Vali jooksmiseks jõukohane tempo ning väldi ülepingutust.
  • Raja teeninduspunktides tarbi piisavalt vedelikku ning võimalusel jahuta end.

TERVISEKONTROLL: Terviseturvalisuse ja teadlikult sportimise huvides soovitame eelnevalt läbida tervisekontrolli. Terviseteste on võimalik teha oma pere- või spordiarsti juures.

 

TASULISED LISATEENUSED

 Medali graveerimine. Kõik finišeerujad pälvivad medali. Finišipaigas tagatakse soovijaile tasuline graveerimisteenus hinnaga 3 € (tasuda saab sularahas). Graveerimisinfo võetakse esialgse lõpuprotokolli alusel, mistõttu korraldaja ei garanteeri info lõplikku paikapidavust. Teenust pakub Auhinnapood OÜ (www.auhinnapood.ee).