Täname, et registreerisid Pärnumaa Võidupüha maratonile, poolmaratonile või Pärnu Suvejooksule. Liikumispäeva meeldivaks kulgemiseks soovitab korraldusmeeskond tähelepanelikult tutvuda allolevate juhistega. Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi ning muuta juhendis sätestatud tingimusi.

HOIA ENNAST JA TEISI
1. Kui oled kokku puutunud COVID-19 positiivse inimesega või tunned end haigena, jää palun koju.
2. Tule starti piisava ajavaruga, et oleks piisavalt aega stardimaterjalid välja võtta, ja ei tekiks tunglemist.
3. Pese ja desinfitseeri käsi igal võimalusel.

STARTIDE AJAD:
14.30 Lastejooksud Pärnus Iseseisvuse väljakul (tutvu juhendiga siin)
15.00 Maratoni start Toris
15.45 Pärnu Suvejooksu ja -retke (10 km) start Paikusel
16.45 Poolmaratoni start Paikusel

KUIDAS KOHALE TULLA?
* Maratoni start: Tori  (NB! Juhime tähelepanu, et Tori sild on remondis ning autoliikluseks suletud!)

* Poolmaratoni ja Suvejooksu start: Reiu Puhkekeskus, Paikuse (Jõekalda 13, Silla küla Paikuse)
* Finiš: Iseseisvuse väljak, Pärnu

Võistluskeskuse kaartidega tutvu siin.

STARDIMATERJALIDE VÄLJASTAMINE JA REGISTREERIMINE:
22. juuni stardipaikades:
 * Maratoni stardipaigas Toris kell 13.00–14.45
 * Suvejooksu stardipaigas Paikusel kell 14.15-15.30
 * Poolmaratoni stardipaigas Paikusel kell 15.00–16.30

NB! Stardimaterjalide väljastamine toimub rinnanumbri numbri alusel, st stardimaterjalid on reastatud numbrite, mitte nime järgi. Seetõttu on oluline, et teaksid oma numbrit. Numbri saad stardiprotokollist, mis avaldatakse Kahe Silla Klubi kodulehel 20. juunil hiljemalt kell 15.00.

Rinnanumbri kaotamise, rikkumise või maha unustamise korral tuleb starti pääsemiseks sekretariaadist soetada uus number maksumusega 5 eurot.

21 ja 42 km JOOKSUSÄRKIDE VÄLJASTAMINE:
 * Särkide väljastamine toimub 22. juunil stardipaikades koos stardimaterjalidega.
 * Osalejad, kes registreeruvad 1.-19.06 või võistluspäeval, saavad särgi kätte JUULIS. Iga osalejaga võetakse personaalselt ühendust ja lepitakse kokku särgi üleandmise viis ning aeg.
NB! Registreerunutele, kes sündmusele kohale ei tule, särke ja stardimaterjale tagantjärele ei saadeta.

TASUTA TRANSPORT STARDIPAIKADESSE:
Tasuta bussid stardipaika väljuvad Pärnu Hotell (Rüütli 44) eest. Kohti bussis saab broneerida kuni 19.06.2022 (kell 23.59). Broneeringu tegemiseks tuleb kirjutada info@2silda.ee. Hilisemaid soove arvestatakse ainult vabade kohtade olemasolul. Bussi sisenedes kontrollitakse broneeringut.

NB! Finišeerimise järel stardipaika transporti ei korraldata.

Transpordigraafik
13.00 Buss Hotell “Pärnu” – maratoni stardipaik Toris
14.45 Buss Hotell “Pärnu” – 10 km ja poolmaratoni stardipaik Paikusel
15.45 Buss Hotell “Pärnu” – poolmaratoni stardipaik Paikusel

PARKIMINE:
Stardipaikades (tasuta):
 * Paikuse parkimisala asub Reiu puhkekeskuse kõrval muruplatsil
 * Toris asub parkimisala võistluskeskuse kõrval asuval muruplatsil.

Finišipaigas, Iseseisvuse väljaku läheduses Pärnus vastavalt kehtivale parkimiskorrale: kesklinnas on parkimine tasuline reeglina kella 18ni. Palume tähelepanelikult jälgida parkimist korraldavaid märke. Näiteks eraparklas (Europark) parkides kehtivad teenusepakkuja eeskirjad ja hinnad. Pärnu linna parkimiskorraldusega saad tutvuda siin.

LIIKLUSKORRALDUS: Sündmuspaika saabumisel palume tähelepanelikult jälgida liiklusreguleerijate märguandeid ning korraldavaid liiklusmärke. Stardipaikade teid ja tänavaid ei suleta.

RIIETUMINE:
 * Maratoni stardis Tori Rahvamajas
 * Suvejooksu ja poolmaratoni stardis Reiu Puhkekeskuses
 * Finišipaigas riietumistelkides või Pärnu Kesklinna Koolide võimlas (Kuninga tn 29).

PAKIHOID JA PAKKIDE TRANSPORT: Valvega teenus tagatakse rinnanumbri alusel stardipaikades eribussides. Peale starti transporditakse pakid finišipaika, kust need rinnanumbri alusel väljastatakse.

TUALETID asuvad stardipaikades ja finišis.

RADA: Rada kulgeb vähese liiklusega asfaltkattega kõrval- ja kergliiklusteedel, Reiu-Raeküla metsamaastikul (pehme pinnas) ning Pärnu linna tänavatel. Tutvu rajakaartidega siin.

MARATONI RAJA MUUDATUS: Seoses Tori uue maanteesilla ehitamisega muutub tänavu maratoniraja esimene pool: start tuuakse Eesti sõjameeste mälestuskiriku kõrvale teele, peale mida kulgeb teekond läbi  Tori hobusekasvanduse. Seejärel, kuni Sindi ristini, joostakse mööda Paide maanteed, peale mida ootab ees juba paljudele tuttav rada.
PS! Juhime tähelepanu, et Tori sild on autoliikluseks suletud!

RAJATEENINDUS: Esmaabi rajal ja võistluskeskuses tagavad Pärnu Kiirabi ning vabatahtlikud esmaabitöötajad. Kui märkad, et kaasosalejal tekib tervisega probleeme, teavita sellest palun viivitamatult teeninduspunkti, rajal liikuvaid esmaabitöötajaid, korraldamisega seotud inimesi või hädaabinumbril 112.  

  • Maratonirajal asub 12 ja poolmaratoni rajal 6 teeninduspunkti (TP). TP-d on varustatud vee ja spordijoogiga ning osaliselt niisutussvammidega. Alates maratonidistantsi Sindi TP-st (14,9 km) lisandub valikusse toit. Tutvu rajateeninduspunktide menüüga siin. Rajal on veekardinaid ja duššipunkte.
  • Suvejooksu rajal on 2 teeninduspunkti, mis on varustatud vee ja spordijoogiga.

AJAVÕTT: Ajavõtukiip on kinnitatud rinnanumbri siseküljele. Enne starti kontrollige selle olemasolu! Starti lubatakse ainult Võidupüha maratoni ja poolmaratoni ning Suvejooksu stardinumbriga võistlejad. Stardinumber tuleb kinnitada rinnale ja see peab olema nähtav kogu võistluse vältel. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib võistelda ainult selle all registreeritud osaleja. Palume seda mitte voltida ning ajavõtukiipi mitte eemaldada. Finišis kiip deaktiveerub ning seda ei ole vaja Korraldajale tagastada. Ajavõttu korraldab ChampionChip Eesti OÜ.

TOITLUSTAMINE FINIŠIALAS: Teenus tagatakse rinnanumbri alusel finišikoridori lõpuosas. Igale lõpetajale Häädemeeste mineraalvesi. Lisaks pakutakse finišialal Sepamäe talu astelpajujooki. Toitlustuse menüüs on Põltsamaa supp ja Farmi petimaius.

FINIŠ: Suletakse kell 21.00.

PESEMINE: Teenus tagatakse rinnanumbri ettenäitamisel Pärnu Kesklinna Koolide võimlas/Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis (Kuninga 29, Pärnu) kuni kella 21.30.

AUTASUSTAMINE:
Autasustatakse kõikide distantside üldjärjestuse meeste kolme ja naiste kolme paremat ning vanuserühmade võitjaid.
 * Suvejooksu autasustamine toimub kell 16.45
 * Maratoni ja poolmaratoni autasustamine toimub kahes osas: orienteeruvalt algusega kell 18.45 ning jätkub 19.10 pärast mälestustule saabumist Iseseisvuse väljakule.

TULEMUSED, FOTOD: Tulemusi saab kontrollida Iseseisvuse väljaku võistluskeskuses asuva skänneri abil ning avaldatakse mitteametlike tulemustena Kahe Silla Klubi kodulehel. Tulemused ilmuvad reaalajas kodulehele www.championchip.ee. Lõplikud, koos diplomiga, tulemused avaldatakse hiljemalt 27.06 kell 17.00 Korraldaja kodulehel. Finišiprotokoll on avalik dokument.
Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.

SÜNDMUSE JÄRGSELT:  Soovi korral toimetatakse välja võtmata auhinnad võistluse järgselt kätte saaja kulul. Auhindu on  ajavahemikul 23.06-3.07  isikut tõendava dokumendi alusel võimalik välja võtta ka Pärnu Keskuse Taluturult. Stardipaketis sisalduvat (medal, särk, rinnanumber jm) sündmuse järgselt ei väljasta.

INFO: Spordisündmuse eel ja järgselt saab infot  Korraldaja koduleheküljelt www.2silda.ee või kirjutades e-mailile info@2silda.ee.

TERVISLIK SEISUND:

  • Osavõtja vastutab rajale minnes oma tervisliku seisundi eest ise ning kinnitab, et on füüsiliselt piisavalt võimekas valitud distantsi läbimiseks.
  • Terviserikke korral katkestab osaleja võistlemise ja pöördub seejärel raja teeninduspunkti, korraldajate või meditsiinitöötajate poole või helistab hädaabinumbril 112.

STARDI EEL:

  • Puhka enne spordisündmust piisavalt ning ära tule starti väsinuna.
  • Stardi eel tarbi piisavalt vedelikku ning vali sobiv dieet.
  • Jälgi, milline on jooksupäeva ilmateade ja riietu vastavalt.
  • Kuuma ilma korral kanna heledat peakatet ja kasuta päikesekreemi. Vali jooksmiseks jõukohane tempo ning väldi ülepingutust.
  • Raja teeninduspunktides tarbi piisavalt vedelikku ning võimalusel jahuta end.

TERVISEKONTROLL: Terviseturvalisuse ja teadlikult sportimise huvides soovitame eelnevalt läbida tervisekontrolli. Terviseteste on võimalik teha oma pere- või spordiarsti juures.