Täname, et oled registreerunud Pärnumaa Võidupüha maratonile, poolmaratonile või Pärnu Suvejooksule. Spordipäeva meeldivaks kulgemiseks soovitame tähelepanelikult tutvuda allolevate juhistega. Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi ning muuta juhendis sätestatud tingimusi.

PANE TÄHELE, OSALEJA VASTUTAB! COVID-19.
Spordisündmusel on võetud kasutusele meetmed, et hoida ära koroonaviirusesse nakatumist. Et tagada kõigi turvalisus, palume järgida järgmiseid nõudeid ning kinnitame, et kõik korraldajad ja vabatahtlikud järgivad neid samuti.
1. Kui oled kokku puutunud COVID-19 positiivse inimesega või tunned end haigena, ära palun starti tule ja jää koju.

2. Kui sul on nutitelefon, lae alla mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga.
3. Tule starti piisava ajavaruga, et jõuaksid rahulikult stardimaterjalid välja võtta ja ei tekiks tunglemist. (Võimalusel võta materjalid välja juba 21. juunil Pärnu Keskuse võistluskeskusest).
4. Tervituseks kasuta küünarnuki-tervitust!
5. Pese ja desinfitseeri käsi igal võimalusel.
6. Hoia võimalusel teistega piisavat distantsi, liigu hajutatult.


SOOVITUSED DISTANTSI LÄBIMISEKS VÄGA KUUMA ILMAGA

  • Riietuge heledasse, sest hele peegeldab päikesekiirgust paremini.
  • Riietuge kergelt, pea peaks olema kaetud.
  • Jooge ohtralt vedelikku, soovitatavalt vett ja varuge seda enda värskendamiseks.
  • Jahtutage end kastmispunktides ja tarbige teeninduspunktides vedalikku.
  • Mõlemas stardikeskuses on saadaval niisutussvammid, mis on mõeldud rajale kaasavõtmiseks, kasutage neid.
  • Palavaga väheneb tavaliselt isu, siiski ärge unustage teeninduspunktides söömist.
  • Vanemad ja haiged inimesed, eriti need, kes kannatavad kõrge vererõhu ja südamehäirete all, peaksid vältima liigset koormust ja pikalt päikese käes viibimist

STARTIDE AJAD:
15.00 Maratoni start Toris
15.45 Pärnu Suvejooksu (10 km) start Paikusel
16.45 Poolmaratoni start Paikusel

STARDIMATERJALIDE VÄLJASTAMINE JA REGISTREERIMINE
21. juunil Pärnu Keskuse võistluskeskuses (Aida tn 7) kell 12.00-18.00 (1. korrusel Selveri vastas)
22. juunil stardipaikades (võistluskeskuse kaartidega tutvu siin.)
*  Maratoni stardipaigas Toris kell 13.00-14.45
*  Suvejooksu stardipaigas Paikusel kell 14.15-15.30
*  Poolmaratoni stardipaigas Paikusel kell 15.00–16.30

Kohapeal registreerimine on võimalik vabade kohtade olemasolul.

NB! Stardimaterjalide väljastamine toimub rinnanumbri numbri alusel, st stardimaterjalid on reastatud numbrite, mitte nime järgi. Seetõttu on oluline, et teaksid oma numbrit. Numbri saad stardiprotokollist, mis avaldatakse Kahe Silla Klubi kodulehel 20. juunil hiljemalt kell 15.00.

Rinnanumbri kaotamise, rikkumise või maha unustamise korral tuleb starti pääsemiseks sekretariaadist soetada uus number maksumusega 5 eurot.

21 JA 42 KM OSALEJATE JOOKSUSÄRKIDE VÄLJASTAMINE:
*  Särkide väljastamine toimub 21. juunil Pärnu Keskuse võistluskeskuses ja 22. juunil stardipaikades koos stardimaterjalidega.
Osalejad, kes registreerivad 1.-19.06 või võistluspäeval, saavad särgi kätte JUULIS. Iga osalejaga võetakse personaalselt ühendust ja lepitakse kokku särgi üleandmise viis ning aeg.
NB! Registreerunutele, kes sündmusele ei tule, särke ja stardimaterjale ei väljastata.

TRANSPORT: Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks tänavu finišist stardipaikadesse organiseeritud transporti korraldaja poolt ei tagata. Juhul, kui sõiduautoga pole võimalik stardipaika saabuda, soovitame kasutada mugavat Pärnumaa ühistransporti – linna ja maakonnaliinid toimivad ühtses piletisüsteemis –, mis tagab Tori (42 km) ja  Paikuse (10 ja 21 km) stardipaiga vahel kiire ühenduse. Teenuse kasutamise tingimused leiab siin.

PARKIMINE:

Stardipaikades (tasuta):
*
Paikuse võistluskeskust teenindab kaks eriotstarbelist parkimisala.
Pärnu poolt saabujatele on mugavaim Lätte tänava äärne parkimisala. Selleks tuleb Paide maanteel teha Lätte tänavale vasakpööre, Sindi poolt saabujad peavad Pärnu krematooriumi kõrval sooritama vasakpöörde. Selles parklas annavad suuniseid parkimiskorraldajad. Peale auto parkimist tuleb Paikuse võistluskeskusesse saamiseks ületada Reiu jõe kergliiklussild. Sõltuvalt parkimiskohast on sinna 100-700 meetrit.
Paikuse poolt pääseb võistluskeskuse parkimisalale Jõekalda ja Raudtee tänava ristmikult. Võimalusel palume kasutada teisel pool jõge asuvat Lätte tänava parkimisala.
Toris asub parkimisala Tori Rahvamaja kõrval.

Finišipaigas Iseseisvuse väljaku läheduses Pärnus pargitakse vastavalt parkimiskorrale. Palume tähelepanelikult jälgida parkimist korraldavaid märke. Näiteks eraparklas (Europark) parkides kehtivad teenusepakkuja eeskirjad ja hinnad. Pärnu linna parkimiskorraldusega saad tutvuda siin.

LIIKLUSKORRALDUS:  Sündmuspaika saabumisel palume tähelepanelikult jälgida liiklusreguleerijate märguandeid ning korraldavaid liiklusmärke. Stardipaikade teid ja tänavaid ei suleta.

RIIETUMINE:
*  Maratoni stardis Tori Rahvamajas;
*  Suvejooksu ja poolmaratoni stardis riietumistelkides;
*  Finišipaigas riietumistelkides või Pärnu Kesklinna Koolide võimlas (Kuninga tn 29).

PAKIHOID JA PAKKIDE TRANSPORT: Valvega teenus tagatakse rinnanumbri alusel stardipaikades eribussides. Peale starti transporditakse pakid finišipaika, kust need rinnanumbri alusel väljastatakse.

TUALETID ja KÄTEPESUJAAMAD asuvad stardipaikades ja finišis.

ISUKAITSEVAHENDID (desovahendid ja kaitsemaskid) on soovi korral saadaval kõikides võistluskeskustes.

RADA kulgeb vähese liiklusega asfaltkattega kõrval- ja kergliiklusteedel, Reiu-Raeküla metsamaastikul (pehme pinnas) ning Pärnu linna tänavatel. Tutvu rajakaartidega siin.

RAJATEENINDUS: Esmaabi rajal ja võistluskeskuses tagavad Pärnu Kiirabi ning vabatahtlikud esmaabitöötajad. Kui märkad, et kaasosalejal tekib tervisega probleeme, teavita sellest palun viivitamatult teeninduspunkti, rajal liikuvaid esmaabitöötajaid, korraldamisega seotud inimesi või hädaabinumbril 112.
*  Maratonirajal asub 12 ja poolmaratoni rajal 6 teeninduspunkti (TP). TP-d on varustatud vee ja spordijoogiga ning osaliselt niisutussvammidega. Alates maratonidistantsi Sindi TP-st (14,9 km) lisandub valikusse toit. Rajal on veekardinaid ja duššipunkte.
*   Suvejoooksu rajal on 2 teeninduspunkti, mis on varustatud vee ja spordijoogiga.

AJAVÕTT: Ajavõtukiip on kinnitatud rinnanumbri siseküljele. Enne starti kontrollige selle olemasolu! Starti lubatakse ainult Võidupüha maratoni ja poolmaratoni ning Suvejooksu stardinumbriga võistlejad. Stardinumber tuleb kinnitada rinnale ja see peab olema nähtav kogu võistluse vältel. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib võistelda ainult selle all registreeritud osaleja. Palume seda mitte voltida ning ajavõtukiipi mitte eemaldada. Finišis kiip deaktiveerub ning seda ei ole vaja Korraldajale tagastada. Ajavõttu korraldab ChampionChip Eesti OÜ.

TOITLUSTAMINE FINIŠIALAS: Teenus tagatakse rinnanumbri alusel finišikoridori lõpuosas. Tulenevalt suure rahvakogunemise vältimise vajadusest tänavu sooja sööki ei serveerita. Maratoni ja poolmaratoni osaleja saab toidupaki, milles on 1,5L Vichy Classique Raspberry karboniseeritud vesi, kaks pakki Arimexi 1GO pähklite- ja puuviljade segu, banaan, õun, kaks juusturulli, astelpajumahl. Suvejooksu lõpetajad saavad finišis 1,5L Vichy Classique Raspberry karboniseeritud vee ja kaks pakki Arimexi 1GO pähklite- ja puuviljade segu.

PESEMINE: Teenus tagatakse rinnanumbri ettenäitamisel Pärnu Kesklinna Koolide võimlas/Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis (Kuninga 29, Pärnu) kuni kella 21.30.

AUTASUSTAMINE: Autasustatakse kõikide distantside üldjärjestuse meeste kolme ja naiste kolme paremat ning vanuserühmade võitjaid.
*  Suvejooksu autasustamine toimub kell 16.45
*  Maratoni ja poolmaratoni autasustamine toimub kahes osas: orienteeruvalt algusega kell 18.45 ning jätkub 19.10 pärast mälestustule saabumist Iseseisvuse väljakule.

FINIŠ: Suletakse kell 21.00.

TULEMUSED, FOTOD: Tulemusi saab kontrollida Iseseisvuse väljaku võistluskeskuses asuva skänneri abil ning avaldatakse mitteametlike tulemustena Kahe Silla Klubi kodulehel. Tulemused ilmuvad reaalajas kodulehele www.championchip.ee. Lõplikud, koos diplomiga, tulemused avaldatakse hiljemalt 27.06 kell 17.00 Korraldaja kodulehel. Finšiprotokoll on avalik dokument. Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.

SÜNDMUSE JÄRGSELT:  Soovi korral toimetatakse välja võtmata auhinnad võistluse järgselt kätte saaja kulul. Stardipaketis sisalduvat (medal, särk, rinnanumber jm) sündmuse järgselt ei väljasta.

INFO: Spordisündmuse eel ja järgselt saab infot  Korraldaja koduleheküljelt www.2silda.ee või kirjutades e-mailile info@2silda.ee.

TERVISLIK SEISUND:
*  Osavõtja vastutab rajale minnes oma tervisliku seisundi eest ise ning kinnitab, et on füüsiliselt piisavalt võimekas distantsi läbimiseks.
*  Terviserikke korral katkestab osaleja võistlemise ja pöördub seejärel raja teeninduspunkti, korraldajate või meditsiinitöötajate poole või helistab hädaabinumbril 112.

STARDI EEL:
*  Puhka enne spordisündmust piisavalt ning ära tule starti väsinuna.
*  Stardi eel tarbi piisavalt vedelikku ning vali sobiv dieet.
*  Jälgi, milline on jooksupäeva ilmateade ja riietu vastavalt.
*  Kuuma ilma korral kanna heledat peakatet ja kasuta päikesekreemi. Vali jooksmiseks jõukohane tempo ning väldi ülepingutust.
*  Raja teeninduspunktides tarbi piisavalt vedelikku ning võimalusel jahuta end.

TERVISEKONTROLL: Terviseturvalisuse ja teadlikult sportimise huvides soovitame eelnevalt läbida tervisekontrolli. Terviseteste on võimalik teha oma pere- või spordiarsti juures.