Kahe Silla jooksul osalejad panustavad veesportlaste turvalisuse tagamisse

Pärnu Kahe Silla klubi ja mõlemad suvepealinna sõudeklubid – Pärnu sõudeklubi ja Pärnu sõudekeskus Kalev – teevad tänavuse Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu raames heategevuslikku koostööd. Plaan näeb ette Kahe Silla jooksu (5 ja 10 km) ning noortejooksu (3 km)  osalejate starditasudest annetuse eraldamist sõudesportlaste ja aerutajate ohutuse tõstmiseks.

Viimastel aastatel on olukord Pärnu jõel – Vana ja Uue silla vahelisel – sedavõrd halvenenud, et kaks aastat tagasi tegi sõudeliit otsuse riigi tiitlivõistlused suvepealinnast ära kolida. Praeguseks on jõel võistlusi korraldavad klubid erinevate asjaosalistega suheldes suutnud jõuproovid tagasi tuua, ent täiendavate ennetusmeetmete rakendamine ohutuse tagamiseks nõuab lisakulutusi. Selleks soovitakse hankida sõudestaadionit tähistavad turvapoid ja kaatrijuhtide tarbeks informatiivsed lainete tekitamise vältimise sildid. Märgid paigaldatakse võistlusperioodiks eesmärgiga teha liiklejatele võimalikult lihtsalt selgeks, kuidas vee peal oma asju ajada. Lisaks ujuvmärkidele hangitakse nende kinnitussüsteemigi.

Kahe Silla Klubi on varemgi heategevusse panustanud: Pärnust pärit Eesti parim kanuumees Joosep Karlson, pikamaajooksja Karl Mäe ja maailma tippu rühkiv jetisõitja Jasmiin Üpraus on saanud tuge Pärnumaa Võidupüha maratonil osalejatelt.